Ligue 1: Niespodziewana porażka wicelidera, nieudany debiut nowego trenera AS Saint Etienne

Olympique Marsylia niespodziewanie przegrał u siebie z FC Lorient. Swoje spotkania wygrały natomiast inne drużyny z czołówki Ligue 1 - Le Mans, Tuluza oraz Lille OSC. Trzy punkty dopisali do swojego dorobku także zawodnicy AJ Auxerre, którzy pokonali FC Sochaux.

W tym artykule dowiesz się o:

Olympique Marsylia był przed meczem z FC Lorient zdecydowanym faworytem. Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Erica Geretsa szybko objęli prowadzenie, w 10. minucie Lionela Cappone pokonał Karim Ziani. W 60. minucie na 2:0 podwyższył Mamadou Niang, który wykorzystał rzut karny. Rezultat ten nie zmienił się do 75. minuty i wydawało się, że gospodarze spokojnie odniosą kolejne zwycięstwo. Tymczasem w końcówce spotkania do głosu doszli goście. Zawodnicy FC Sochaux w ciągu 12 minut zdobyli aż trzy bramki i niespodziewanie wywalczyli na Stade Vélodrome trzy punkty. W drużynie gości na listę strzelców wpisali się Morgan Amalfitano, Fabrice Abriel oraz Kévin Gameiro.

Nieudany debiut w roli trenera AS Saint Etienne zanotował Alain Perrin, który w tym tygodniu zastąpił na stanowisku szkoleniowca Laurenta Roussey'a. Prowadzony przez niego zespół przegrał na wyjeździe 0:3 z Lille OSC. Dla drużyny Les Verts była to już szósta porażka z rzędu.

Piąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odnieśli piłkarze AJ Auxerre, którzy pokonali u siebie FC Sochaux 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy w 31. minucie Kevin Lejeune. Dariusz Dudka tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, Polak w 70. minucie zastąpił Kamela Chafni'ego.

W sobotę swoje pojedynki wygrały także m.in. Paris Saint Germain (podopieczni Paula Le Guena pewnie pokonali Le Havre) oraz Toulouse FC. Drużyna Alaina Casanovy tym razem nie dała szans beniaminkowi z Grenoble.