Niespodzianka w Warszawie - relacja z meczu Real Madryt - ACF Fiorentina

Druga edycja Super Meczu zakończyła się zwycięstwem ACF Fiorentiny. Włoski zespół na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonał 2:1 Real Madryt. Spotkanie wielu emocji jednak nie przyniosło.

Bartosz Wiśniewski
Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w ramach drugiej edycji Super Meczu. Pierwsza odbyła się w lipcu zeszłego roku w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zremisowała wówczas z FC Barceloną 2:2. Dla kibiców z Polski wydarzenie to jest jedną z okazji na zobaczenie na żywo klasowych zespołów tuż przed rozpoczęciem przez nich sezonu.
Na prowadzenie bardzo szybko wyszli gracze Realu Madryt, którzy w 4. minucie ruszyli ze świetnym kontratakiem - Angel di Maria doskonale wyłożył piłkę na 5. metr przed bramką, a tam formalności dopełnił Cristiano Ronaldo. Od początku bardzo aktywny po prawej stronie był di Maria, który chwilę po golu pokusił się na techniczny strzał, ale dobrą interwencją popisał się Murara Neto Norberto. Królewscy w tym fragmencie meczu przeważali, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi.

W 19. minucie ACF Fiorentina stworzyła pierwsze zagrożenie za sprawą Mario Gomeza, który świetnie odwrócił się na 17. metrze i oddał minimalnie niecelny strzał! Kilka minut później niemiecki napastnik już się nie pomylił. Alberto Aquilani doskonale znalazł się w narożnika polu karnego i dośrodkował wprost na głowę Gomeza, który szczupakiem wpakował piłkę do bramki!

W 28. minucie mogło być 1:2 dla włoskiego zespołu, ale strzał Aquilaniego zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Keylora Navasa. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił.

Po przerwie na boisko nie wybiegł już Cristiano Ronaldo, James Rodriguez, czy Xabi Alonso. Królewscy od początku drugiej części gry narzucili swoje tempo gry, a głównym reżyserem był Toni Kroos. W 50. minucie Karim Benzema umieścił piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Tempo meczu nie zachwycało, a na prowadzenie niespodziewanie wyszli zawodnicy z Włoch. Marcos Alonso świetnie ograł dwóch defensorów Realu Madryt i z 11 metrów strzelił na bramkę. Interweniować próbował jeszcze Nacho, ale nie zdołał wybić piłki z linii i ta wpadła do siatki.

W 76. minucie na boisku zameldował się Rafał Wolski, który jednak niczego ciekawego nie zademonstrował. W końcówce spotkania szansę na wyrównanie miał Angel di Maria, lecz piłka po jego lobie nie trafiła do bramki. Ostatecznie żadna drużyna nie strzeliła już gola i to Włosi mogli cieszyć się ze zwycięstwa w Super Meczu!

Real Madryt - ACF Fiorentina 1:2 (1:1)
1:0 - Cristiano Ronaldo 4'
1:1 - Mario Gomez 29'
1:2 - Marcos Alonso 69'

Real Madryt: Keylor Navas, Alvaro Arbeloa (76' Lucas Vazquez), Nacho, Raphael Varane (76' Sergio Ramos), Marcelo (46' Fabio Coentrao), Sami Khedira (76' Alvaro Medran), Xabi Alonso (46' Toni Kroos), Asier Illarramendi (76' Burgui), Angel di Maria, James Rodriguez (46' Daniel Carvajal), Cristiano Ronaldo (46' Karim Benzema).

ACF Fiorentina: Neto, Gonzalo Rodriguez (85' Ahmed Hegazy), Nenad Tomović (85' Cristiano Piccini), Stefan Savić, Alberto Aquilani (68' Joshua Brillante), David Pizarro (76' Rafał Wolski), Borja Valero, Marcos Alonso (85' Manuel Pasqual), Juan Manuel Vargas (85' Andrea Lazzari), Khouma Babacar (76' Federico Bernardeschi), Mario Gomez (68' Josip Ilicić).

Żółta kartka: Savić (Fiorentina).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Wolski odbiera puchar
Źródło: TVP S.A.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy ACF Fiorentina zasłużenie wygrała z Realem Madryt?