Premier League: Pierwszy gol Costy, Chelsea liderem

Chelsea źle zaczęła pojedynek z Burnley, lecz pozbierała się błyskawicznie i wygrała bez najmniejszego trudu. Jedną z bramek zdobył Diego Costa, a jego drużyna została liderem Premier League.

Szymon Mierzyński
Jose Mourinho postawił w poniedziałek na trzech nowych piłkarzy. Między słupkami miejsce Petra Cecha zajął Thibaut Courtois, w środku pola obok Nemanji Maticia pojawił się Cesc Fabregas, zaś na szpicy wystąpił Diego Costa.Chelsea była murowanym faworytem, ale w 14. minucie zapachniało sensacją, bo prowadzenie fetowali gospodarze. Po dośrodkowaniu Matthewa Taylora spod końcowej linii piłka spadła pod nogi Scotta Arfielda, a ten miał zaskakująco dużo swobody i skrzętnie z tego skorzystał, trafiając do siatki ładnym technicznym strzałem z 15 metrów.
Utrata gola podziałała na The Blues jak zimny prysznic i ekipa z Londynu niesamowicie podkręciła tempo. Efekt? Po trzech minutach było 1:1. Jason Shackell niefortunnie przeciął centrę Branislava Ivanovicia, piłka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami Costy. Byłemu graczowi Atletico Madryt pozostało tylko wykonać egzekucję. To nie był jednak koniec, bo już chwilę później Chelsea zdobyła drugą bramkę i to po fenomenalnej akcji. Błysk geniuszu pokazał Fabregas, który cudownym podaniem uruchomił w polu karnym Andre Schuerrle, a Niemiec pewnym płaskim uderzeniem nie dał szans Tomowi Heatonowi.

Burnley szybko zatem spadło z nieba do piekła, a jeszcze przed przerwą straciło trzeciego gola. Tym razem Ivanović wystąpił w roli pierwszoplanowej zamykając dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego.

Druga część wielkich emocji już nie przyniosła. Podopieczni Jose Mourinho oszczędzali siły, a beniaminek nie był w stanie im zagrozić. Warto natomiast odnotować powrót do składu Chelsea Didiera Drogby, który w 84. minucie zastąpił Edena Hazarda. Ekipa ze Stamford Bridge zwyciężyła 3:1 i po 1. kolejce jest liderem Premier League.

Burnley FC - Chelsea Londyn 1:3 (1:3)
1:0 - Scott Arfield 14'
1:1 - Diego Costa 17'
1:2 - Andre Schuerrle 21'
1:3 - Branislav Ivanović 34'

Burnley FC: Tom Heaton - Keiran Trippier, Mike Duff, Jason Shackell, Ben Mee, Matthew Taylor (70' Michael Kightly), Dean Marney, David Jones, Scott Arfield, Danny Ings (82' Marvin Sordell), Lukas Jutkiewicz (70' Ashley Barnes).

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Andre Schuerrle (78' Willian), Oscar (82' John Obi Mikel), Eden Hazard (84' Didier Drogba), Diego Costa.

Żółte kartki: Marvin Sordell (Burnley) oraz Diego Costa (Chelsea).