Premier League: Cenna wygrana mistrza w Newcastle

Twardy bój stoczyli piłkarze Manchesteru City w wyjazdowym pojedynku z Newcastle United. Ekipa Manuela Pellegriniego wygrała ostatecznie 2:0 po golach Davida Silvy i Sergio Aguero.

Szymon Mierzyński
Mistrz Anglii mógł zaliczyć mocny początek, bo już w 3. minucie - po świetnym zagraniu Stevana Joveticia - Edin Dzeko stanął oko w oko z Timem Krulem. Reprezentant Holandii doskonale jednak skrócił kąt i zdołał obronić. Później gospodarze próbowali się odgryzać, a widoczny był zwłaszcza Emmanuel Riviere. Były zawodnik AS Monaco podejmował jednak złe decyzje i mimo kilku szans nie zagroził bramce Joe Harta.W 38. minucie The Citizens zadali pierwszy cios. Po długim podaniu Yaya Toure Dzeko perfekcyjnie odegrał piętą do Davida Silvy, a ten spokojnie pokonał Krula płaskim strzałem z kilkunastu metrów.
Po przerwie Sroki zagrały nieco odważniej, kilka razy doprowadziły do zamieszania w polu karnym rywala, lecz nie potrafiły skierować piłki do siatki. W 84. minucie wyborną szansę miał Ayoze Perez. Rezerwowy, który pojawił się na murawie zaledwie chwilę wcześniej, wpadł w pole karne, minął jednego z obrońców, ale w ostatniej chwili został przyblokowany, przez co futbolówka po jego strzale poleciała obok słupka.

Ekipa Alana Pardewa bramki nie zdobyła, zwycięstwo przypieczętował za to mistrz Anglii. W doliczonym czasie Krul obronił wprawdzie mocne uderzenie Sergio Aguero z ostrego kąta, lecz techniczna dobitka Argentyńczyka była już skuteczna.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2 i spośród faworytów Man City zwyciężył jak dotąd najpewniej. W poniedziałek w jego ślady ma szansę pójść jeszcze Chelsea, która zmierzy się na wyjeździe z Burnley.

Newcastle United - Manchester City 0:2 (0:1)
0:1 - David Silva 38'
0:2 - Sergio Aguero 90+2'

Newcastle United: Tim Krul - Daryl Janmaat, Mike Williamson, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Jack Colback, Vurnon Anita (63' Gabriel Obertan), Moussa Sissoko, Remy Cabella, Yoan Gouffran (74' Rolando Aarons), Emmanuel Riviere (84' Ayoze Perez).

Manchester City: Joe Hart - Gael Clichy, Martin Demichelis, Vincent Kompany, Aleksandar Kolarov, Fernando, Yaya Toure, Samir Nasri (79' James Milner), Stevan Jovetić (73' Fernandinho), David Silva, Edin Dzeko (83' Sergio Aguero).

Żółte kartki: Daryl Janmaat (Newcastle) oraz David Silva, Martin Demichelis, Aleksandar Kolarov, Vincent Kompany, Fernando (Man City).

Sędzia: Martin Atkinson.

Co przyniesie nowy sezon Premier League? SportoweFakty.pl typują najważniejsze rozstrzygnięcia