Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Flota Świnoujście zatopiona przez GieKSę. "Głupio stracony gol, bolesna porażka"

"Głupio stracona bramka" zdecydowała o porażce świnoujścian z GKS-em Katowice. Flota nie prezentuje się źle, jednak tabela zaczyna dla niej wyglądać nieprzyjemnie.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Flota Świnoujście zeszła z boiska jako pokonana, choć miała szanse na ustawienie sobie widowiska golem. Po pierwszych, bezbarwnych minutach przeszła do ataku i GKS Katowice musieli ratować: Antonin Bucek i obrońcy, którzy dwukrotnie wyrastali jak spod ziemi i wybijali piłkę z linii bramkowej. Na taką interwencję nadział się między innymi Sebastian Kamiński w 39. minucie.
- Absolutnie była to stuprocentowa sytuacja. Zobaczyłem miejsce, gdzie mogłem umieścić piłkę, strzeliłem mocno, ale obrońca zdążył wybić na wślizgu. Czy mogłem sobie przekładać? Panował tłok, a decyzja zapada w ułamku sekundy. Pewnie brakłoby czasu. Teraz tę sytuację można rozważać na sto sposobów, ale lepiej skupić się na następnych wyzwaniach - kręcił głową Kamiński. Wyspiarze nie zdobyli prowadzenia przed przerwą, a po niej zagrali nieco słabszą drugą połówkę. Flota nie trafiła jeszcze w tym sezonie do bramki po powrocie z szatni, a wyłącznie traci: gole oraz punkty. Gorsza pod tym względem jest tylko Chojniczanka Chojnice. - Faktycznie, w drugich połowach nie wyglądamy z reguły równie dobrze jak w pierwszych. To początek sezonu i jest jeszcze czas na naniesienie poprawek oraz rozwiązanie problemu. Nie jest to problem kondycyjny. U mnie nie brakuje siły w płucach w końcówkach meczów - zapewnił Kamiński.
Marek Niewiada narzekał po niedzielnym meczu z GieKSą Katowice Marek Niewiada narzekał po niedzielnym meczu z GieKSą Katowice
Flota została skarcona za nieskuteczność w 89. minucie po strzale Krzysztofa Bodzionego. Okoliczności, w których Wyspiarze stracili gola, powinny być im znane. - Stałe fragmenty są naszą bolączką na początku rozgrywek. GKS wrzucił z autu, poszła przebitka, a nieobstawiony gość stał przed polem karnym i strzelił gola po rykoszecie, choć piłka pierwotnie nie leciała chyba w światło bramki. Podobnie zostaliśmy ukarani przez Chrobrego Głogów - przypomniał Marek Niewiada.

Po dwóch zwycięstwach Wyspiarze przegrali u siebie i pozostali w dolnych rejonach tabeli I ligi. Jeśli nie zapunktują w Ząbkach zrobi się nerwowo pomimo poprawnej gry. - Porażka z GieKSą boli. Tracimy głupie bramki po stałych fragmentach. Samym ustawieniem gramy dobrze, a na dodatek czas pracuje na naszą korzyść. W Ząbkach łatwo nie będzie, ale pokazaliśmy już w tym sezonie, że Flota ma czym postraszyć - dodał Niewiada.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×