12. kolejka Primera Division: Barca traci punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Wielką niespodziankę zaserwowali nam piłkarze Getafe, którzy zdołali zremisować z liderem FC Barceloną i to na Camp Nou. Również tylko punkt zdobyło Atletico Madryt. Los Rojiblancos podzielili się oczkami na wyjeździe z Numancią, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Tym samym stracili szansę na przybliżenie się do czołówki.

W tym artykule dowiesz się o:

Serię 9. ligowych zwycięstw przerwała FC Barcelona. Blaugrana niespodziewanie jedynie zremisowała z Getafe 1:1 i to na własnym boisku. Przez większą część meczu gospodarze atakowali bramkę ekipy z przedmieść Madrytu, która prawie wszystkimi zawodnikami broniła do niej dostępu. Dodatkowo jeden z kontrataków zakończył się golem dla gości, co doprowadziło do jeszcze większego cofnięcia się w ich szeregach. Blaugrana nie potrafiła skutecznie zaatakować gości i dopiero w 71. minucie Seydou Keita doprowadził do wyrównania. Była to jednak ostatnia bramka tego spotkania i sensacja stała się faktem. Mimo remisu Blaugrana nadal pozostaje liderem tabeli.

Dopiero w 12. kolejce swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie osiągnęła Osasuna Pampeluna. Podopieczni Jose Antonio Camacho, dla którego był to mecz numer 600 w Primera Division, pokonali na własnym boisku Almerię. Początek meczu nie zapowiadał premierowej wiktorii, gdyż już w 7. minucie Alvaro Negredo skutecznie wykorzystał rzut karny. Po kilkunastu sekundach jednak z boiska został wyrzucony Guilherme Oliveira Santos. Goście musieli więc przez większość czasu grać w osłabieniu, co wykorzystała Osa, która przez kolejne minuty miała zdecydowaną przewagę i trzykrotnie pokonała golkipera rywali.

Do czołówki nie zbliżyli się gracze Atletico Madryt. Co prawda przez większą część meczu prowadzili na wyjeździe z Numancią, jednak w drugiej części gry beniaminek przycisnął rywali i zdołał wyrównać. Najpierw trzykrotnie przeszkodził im słupek, ale już w 94. minucie po rzucie karnym oczko dla gospodarzy uratował Jose Javier Barkero.

Do Los Rojiblancos na odległość jednego punktu zbliżył się Betis Sevilla. Andaluzyjczycy pozostają w dobrej formie i zdobywają kolejne oczka. Tym razem pokonali na wyjeździe Sporting Gijon 1:2. Goście początkowo przegrywali, jednak w siedem minut zdołali z nawiązką odrobić straty. Było to już czwarte zwycięstwo z rzędu tej ekipy.

Niezwykle łatwo komplet punktów zgarnął Racing Santander, który rozprawił się z Espanyolem Barcelona 3:0. Dobra postawa zespołu rokuje pozytywnie na spotkanie w środku tygodnia z Paris Saint Germain, które powinni wygrać jeśli myślą o awansie do dalszej fazy Pucharu UEFA.

Ciekawe widowisko obejrzeli kibice na Majorce. Real Mallorca dwukrotnie przegrywał z Malagą, jednak ostatecznie zdołał zgromadzić punkt na swoim koncie.

W ostatnim meczu kolejki Deportivo La Coruna pokonało Athletic Bilbao 2:1. Po pierwszej bramce dla gospodarzy Baskowie mogli szybko odrobić, jednak Andoni Iraola nie wykorzystał rzutu karnego. El Depor podwyższyli wynik i na odrabianie strat było już za późno, przez co Athletic dalej znajduje się w strefie spadkowej.

Real Mallorca - Malaga 2:2 (1:2)

0:1 - Ramis (sam.) 13'

1:1 - Josemi 19'

1:2 - Baha 23'

2:2 - Webo 68'

Osasuna Pampeluna - Almeria 3:1 (1:1)

0:1 - Negredo (k.) 7'

1:1 - Pandiani 15'