ME: Wyjazdowe zwycięstwo Śląska

Dwie bramki Kamila Bilińskiego zapewniły Śląskowi zwycięstwo w wyjazdowym meczu 15. kolejki Młodej Ekstraklasy z Wisłą. Najskuteczniejszy napastnik wrocławskiej drużyny wpisał się na listę strzelców w 23. i 68. minucie. Tuż przed końcem pierwszej połowy honorowe trafienie dla Białej Gwiazdy uzyskał Sebastian Janik i ostatecznie goście triumfowali 2:1.

Kamil Biliński demonstruje w obecnym sezonie znakomitą dyspozycję. Bramki zdobyte w spotkaniu z Wisłą były dla 20-letniego napastnika 13. i 14. trafieniem w rozgrywkach. Zawodnik Śląska jest samotnym liderem klasyfikacji strzelców.

Zwycięstwo w Krakowie pozwoliło drużynie z Wrocławia wyprzedzić Wisłę w tabeli. Obecnie podopieczni Andrzeja Ignasiaka mają 22 punkty na koncie i zajmują 6. miejsce. Wisła z dorobkiem 21 oczek plasuje się o jedną pozycję niżej.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)

0:1 - Biliński 23'

1:1 - Janik 44'

1:2 - Biliński 68'

Wisła Kraków: Cebanu - Jania, Zalewski, Darda, Jarosz, Szabat (46' Burliga), Kozieł (68' Kwiek), Artur Rado, Mączyński (46' Kmiecik), Janik (76' Kamil Rado), Batko (61' Leszczak).

Śląsk Wrocław: Olszewski - Bąk, Kaśnikowski, Parada, Bodnar, Małecki, Milczarek (76' Wiraszek), Wilusz (64' Nowak), Baranowski (46' Gajos), Trojanowski (84' Duraj), Biliński.

Żółte kartki: Burliga (Wisła) oraz Bodnar, Duraj (Śląsk).