Tercet Messi - Suarez - Neymar zagra w El Clasico? Świetna strzelecka forma!

W ostatnich dwóch dniach wielką strzelecką formą w towarzyskich meczach zabłysnęli napastnicy FC Barcelony - Lionel Messi, Luis Suarez i Neymar. Łącznie zdobyli 8 goli, a do El Clasico coraz bliżej!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Do spotkania na linii Real Madryt - FC Barcelona pozostało już tylko 10 dni. 25 października, kilka minut przed godziną 18:00, obie jedenastki wyjdą na murawę Santiago Bernabeu i rozpoczną kolejną wielką hiszpańską batalię. Będzie to również pierwszy dzień bez kary dla Luisa Suareza, który ma szansę na niesamowity debiut w oficjalnym meczu Dumy Katalonii.
Urugwajczyk za ugryzienie Giorgio Chielliniego na mistrzostwach świata dostał  4-miesięczny zakaz profesjonalnej gry w piłkę. W sierpniu karę nieco złagodził Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu, który zezwolił Suarezowi na występy w towarzyskich meczach. Od tego czasu napastnik wystąpił w spotkaniu o Puchar Gampera, w towarzyskim meczu rezerw FC Barcelony oraz w dwóch kontrolnych spotkaniach reprezentacji.

Ostatni z nich, z Omanem, miał miejsce w poniedziałek, a były zawodnik Liverpoolu został bohaterem zdobywając dublet (wygrana 3:0).

Dzień później ze świetnej strzeleckiej dyspozycji pokazali się jego koledzy z klubu - Neymar oraz Lionel Messi. Brazylijczyk zaliczył "czteropak" w konfrontacji z Japonią (4:0) i wieku 22 lat może poszczycić się już 40 golami w kadrze. Z kolei Argentyńczyk w meczu z Hongkongiem (7:0) wyszedł na boisko w 60. minucie, a mimo to zdążył zaliczyć dublet i asystę.

Jak w tym czasie zaprezentował się tercet Królewskich "BBC"? Gareth Bale zapisał na swoim koncie asystę w wygranym eliminacyjnym meczu Walii z Cyprem (2:1), Cristiano Ronaldo w doliczonym czasie gry zdobył jedynego gola w spotkaniu Duńczyków z Portugalią, a Karim Benzema w towarzyskiej konfrontacji Armenii z Francją (0:3) dostał tylko trzy minuty na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Występ w El Clasico Messiego i Neymara nie budzi wątpliwości. Jak jednak trener Luis Enrique postąpi z Luisem Suarezem? Do tej pory obok wspomnianego duetu najczęściej szansę otrzymywali Munir El Haddadi lub Pedro Rodriguez. Za 10 dni szkoleniowiec wicemistrzów Hiszpanii będzie mieć już jednak większe pole manewru.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Luis Enrique w meczu z Realem Madryt wystawi w podstawowym składzie Lionela Messiego, Neymara i Luisa Suareza?