KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nowy projekt śląskich klubów - Górnik, Podbeskidzie, Piast i Ruch razem!

W styczniu w życie wejdzie projekt stworzony przez Górnika, Podbeskidzie, Piasta i Ruch. Będzie to z pewnością coś nowego w polskiej piłce. O co zatem chodzi?

Sebastian Kordek
Sebastian Kordek

Znane są wszystkim animozje między kibicami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze czy Piasta Gliwice i zabrzan. Nie przeszkadza to jednak klubom w nawiązaniu współpracy. Na przełomie stycznia i lutego wszystkie te zespoły oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała wylecą wspólnie do Turcji, gdzie będą szlifować formę przed rundą wiosenną obecnego sezonu.

- Do Turcji udamy się jednym samolotem, co niweluje koszty, ale daje nam również większy komfort wyjazdu na obóz. Dzieje się tak, bowiem wszystko zostało dograne i ustalone wcześniej. Jest to bardzo ważne ze względów logistycznych - powiedział Krzysztof Maj, wiceprezes Górnika.
Dużo w mediach słyszy się o Ruchu, Górniku czy Piaście, ale zdecydowanie mniej o Podbeskidziu. Dlatego w Bielsku cieszą się z tej inicjatywy. - Jest to dla nas fajna sprawa, tym bardziej, że po raz pierwszy zaproszono nas do wspólnego stołu. Wcześniej nie mieliśmy okazji do szerszej współpracy. Korzyści są wymierne, bo zyskamy finansowo i sportowo. Poza tym ten projekt pozwoli rozwijać się na wielu płaszczyznach - przyznał Wojciech Borecki, prezes Podbeskidzia. Z kolei sternik Piasta zdradza skąd wzięła się ta inicjatywa. - Wszystko zrodziło się podczas jednego ze spotkań prezesów. Wówczas pojawił się temat wspólnego wyjazdu zespołów z naszego regionu. Nieustannie myślimy o współpracy na różnych płaszczyznach i to jest pierwszy tego dowód. Mam nadzieję, że ten wyjazd pomoże w integracji środowiska. Z kolei w przyszłości może to pomóc zdobyć sponsorów - skomentował Adam Sarkowicz.
Śląskie zespoły będą walczyć na boisku i współpracować poza nimCz Śląskie zespoły będą walczyć na boisku i współpracować poza nimCz
W Chorzowie natomiast rozdzielają boisko od biura. - Możemy rywalizować ze sobą piłkarsko i walczyć o wyższą lokatę w tabeli. Nie zmienia to jednak faktu, że można współpracować poza boiskiem. Tym bardziej, że jedna czwarta zespołów z ekstraklasy jest ze Śląska. Wpadliśmy więc na pomysł, aby to wykorzystać i promować piłkę z naszego regionu - stwierdził Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu.
Czy istnieje szansa na dłuższe i szersze nawiązanie współpracy pomiędzy Górnikiem, Podbeskidziem, Piastem oraz Ruchem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×