Wisła Puławy nie składa broni

Pod wodzą Bohdana Bławackiego puławianie konsekwentnie odrabiają straty po fatalnym starcie sezonu. W sobotę odprawili z kwitkiem Kotwicę Kołobrzeg i tylko punkt dzieli ich od bezpiecznej strefy.

Paweł Patyra
Duma Powiśla udźwignęła ciężar odpowiedzialności i pokonała beniaminka II ligi 3:1, choć wcale nie było łatwo o to zwycięstwo. Kotwica Kołobrzeg zaprezentowała się z niezłej strony i poważnie zagrażała gospodarzom. - Kotwica to bardzo trudny przeciwnik, grający bardzo szybko piłką, szukający prostopadłych podań. Staraliśmy się temu przeciwstawić, momentami to nie wychodziło - analizuje Robert Złotnik, II trener Wisły Puławy.
Kluczowy dla końcowego wyniku okazał się kwadrans pierwszej połowy, w którym padły trzy bramki. Tuż przed przerwą gola na 2:1 zdobył Rafał Wiącek po fatalnym błędzie bramkarza rywali. W drugiej odsłonie to goście dominowali na boisku, lecz ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki. - Zabrakło troszeczkę zimnej krwi, spokoju, konsekwencji, cierpliwości, żeby ten mecz wyglądał trochę inaczej - dodaje Złotnik, który na przełomie sierpnia i września pełnił funkcję tymczasowego szkoleniowca puławskiej drużyny.

W końcówce Kotwica pomogła Wiśle odnieść zwycięstwo. W 77. minucie czerwoną kartką został ukarany Łukasz Cebulski, a mimo to goście nadal dążyli do wyrównania. Skrzydła podciął im własny bramkarz. Patryk Kamola sfaulował w polu karnym Wołodimira Fedorowa i skapitulował po uderzeniu Raphaela z 11. metra. - Styl wygranej może nie był wspaniały, natomiast udało się zdobyć punkty, które były nam bardzo potrzebne - podkreśla II trener Wisły.
Gospodarze wracają do żywych - relacja z meczu Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wisła Puławy utrzyma się w II lidze?