Puchar Króla: Real Madryt jedną nogą w 1/8 finału, złota głowa Varane'a

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Królewscy kwestię awansu do kolejnej rundy rozstrzygnęli już w pierwszym meczu. Podopieczni Carlo Ancelottiego w dość rezerwowym składzie pokonali III-ligową Cornellę.

Trener Carlo Ancelotti w podstawowej jedenastce starcia z UE Cornella wystawił tylko czterech graczy, którzy zagrali od początku w El Clasico - Daniela Carvajala, Isco, Jamesa Rodrigueza oraz Karima Benzemę. Szansę od pierwszego gwizdka otrzymał m.in. Raphael Varane, który już w 10. minucie wykorzystał dośrodkowanie króla strzelców ostatnich mistrzostw świata i otworzył wynik meczu.

[ad=rectangle]

Wydawało się, że Królewscy pójdą za ciosem i gospodarzy czeka srogie lanie na własnym boisku. Tymczasem chwilę później miejscowi kibice mogli wznieść ręce w geście triumfu, po tym jak Oscar Munoz sprytnie oszukał Alvaro Arbeloę i pewnym uderzeniem pokonał Keylora Navasa.

Jeszcze przed przerwą ponownie z główki po rzucie rożnym trafił jednak Varane (tym razem asysta Isco) i goście na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron Królewscy przypieczętowali zwycięstwo. Najpierw swoją czwartą bramkę w nowych barwach zaliczył Javier Hernandez, a następnie po uderzeniu Isco skuteczną dobitką popisał się wprowadzony Marcelo.

Rewanż zostanie rozegrany na początku grudnia - wtedy pozostałe pary 1/16 finału Pucharu Króla stoczą swoje pierwsze mecze.

UE Cornella - Real Madryt 1:4 (1:2) 0:1 - Varane 10' 1:1 - Munoz 20' 1:2 - Varane 36' 1:3 - Hernandez 55' 1:4 - Marcelo 75'

Skład Realu Madryt: Keylor Navas - Carvajal, Varane, Nacho, Arbeloa - Khedira, Illarramendi, Isco (76' Medran) - James (60' Marcelo), Benzema (76' Raul de Tomas), Hernandez.