KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Górnik Zabrze nie odwoła się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN

Górnik Zabrze nie zamierza składać odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która ukarała klub z Roosevelta odjęciem trzech punktów na starcie sezonu 2015/2016.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
To kara niewywiązania się z obowiązku terminowego uregulowania zobowiązań wynikających z zawartych przed procesem licencyjnym ugód, odraczających terminy spłaty niektórych zobowiązań objętych ochroną licencyjną. Jeśli jednak do 31 grudnia 2014 Górnik spłaci wierzycieli, do sezonu 2015/2016 przystąpi nie z minus trzema, a z minus jednym punktem.
Zabrzański klub poinformował, że nie zamierza odwoływać się od decyzji Komisji. Oto treść komunikatu Górnika:

"Jak poinformował PZPN, Komisja postanowiła nałożyć na Górnika sankcję w postaci pozbawienia trzech punktów w rozgrywkach w sezonie 2015/2016, jednocześnie zawieszając karę pozbawienia dwóch punktów z powyższych trzech, pod warunkiem dalszego terminowego realizowania ugód zawartych przed dniem wydania licencji oraz spłaty niezapłaconych, wymagalnych rat wynikających z tych ugód do dnia 31 grudnia 2014.

Zarząd zabrzańskiego klubu informuje, że zobowiązania wynikające z porozumień z wierzycielami są regulowane niezależnie od decyzji wspomnianej Komisji ds. Licencji Klubowych z dnia 4 listopada 2014 r.

Jesteśmy przekonani o tym, że wszelkie zobowiązania klubu wynikające z zawartych porozumień licencyjnych zostaną zrealizowane w wymaganym terminie, czyli do 31 grudnia 2014 r.

- Byliśmy świadomi ewentualnych kar i sankcji ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych, niemniej ubolewamy nad tym, że punkty zdobyte na boisku mogą zostać odebrane w sposób nie mający nic wspólnego ze sportową rywalizacją – uważa Krzysztof Maj, wiceprezes zarządu Górnika Zabrze."

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
gornikzabrze.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×