Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ruch Chorzów: Spłaciliśmy wszystkie zobowiązania

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ukarała w środę Ruch Chorzów odjęciem dwóch punktów na starcie sezonu 2015/2016 za niewywiązanie się z terminowej spłaty zobowiązań wobec wierzycieli.
Maciej Kmita
Maciej Kmita

"To kara za złamanie postanowień Uchwał Licencyjnych przyznających Klubom licencję na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2014/2015 w zakresie obowiązku terminowego uregulowania zobowiązań wynikających z zawartych przed procesem licencyjnym ugód, odraczających terminy spłaty niektórych zobowiązań objętych ochroną licencyjną" - czytamy komunikacie PZPN.


Chorzowianie ustosunkowali się do sprawy w specjalnym oświadczeniu, w którym zapewnia, że "uregulował już wszystkie niezbędne zobowiązania". Oto treść klubowego komunikatu:

"Zarządzając klubem, staramy się w racjonalny sposób gospodarować środkami, którymi dysponujemy, aby jak najpilniej regulować wszystkie najważniejsze zobowiązania, w tym te nałożone przez Komisję Licencyjną. Warto jednak podkreślić, że Ruch, podobnie jak wszystkie przedsiębiorstwa futbolowe, funkcjonuje także dzięki zaangażowaniu finansowemu partnerów biznesowych i sponsorów. Spłata zobowiązań jest więc często uzależniona od terminów, w których otrzymujemy transze. Taka sytuacja miała miejsce także w tym wypadku.

Już zanim dotarła do nas decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN spłaciliśmy wszystkie wymagane zobowiązania wynikające z zawartych ugód z zaledwie czterodniowym opóźnieniem. Potwierdzenie natychmiast przesłaliśmy do Komisji, aby uniknąć ewentualnych sankcji - wyjaśnia Donata Chruściel, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

Pragniemy zapewnić, że przestrzeganie wymagań nałożonych na nas przez Komisję Licencyjną jest dla nas sprawą priorytetową i dokładamy wszelkich starań, aby terminowo realizować wszystkie jej zalecenia. Niemniej w tym przypadku, ponieważ uregulowaliśmy wszelkie niezbędne zobowiązania, będziemy się odwoływać od decyzji Komisji Licencyjnej PZPN, która postanowiła ukarać Ruch pozbawieniem dwóch punktów w sezonie 2015/2016, zawieszając karę pozbawienia jednego punktu w związku ze spłatą należności".

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
ruchchorzow.com.pl
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×