Holandia: Polskie show w Eredivisie! Premierowy gol Stebleckiego i dwie bramki Milika!

Już w 2. minucie meczu z Ajaksem Amsterdam Sebastian Steblecki z SC Cambuur Leeuwarden zdobył swoją premierową bramkę w holenderskiej Eredivisie, ale Arkadiusz Milik odpowiedział mu dwoma trafieniami!

Maciej Kmita
22-letni Sebastian Steblecki jest zawodnikiem Kanarków od 1 września. Zadebiutował w ich barwach w meczu Pucharu Holandii z FC Den Bosch i od razu wpisał się na listę strzelców. Następnie wystąpił przez kwadrans w meczu 8. kolejki Eredivisie z FC Dordrecht, ale w trzech kolejnych ligowych meczach nie poderwał się z ławki rezerwowych.
W niedzielnym spotkaniu 12. kolejki Eredivisie z Ajaxem trener Henk de Jong wstawił go jednak do pierwszego składu i Polak odwdzięczył mu się za zaufanie, już w 2. minucie wykorzystując dośrodkowanie Furdjela Narsingha i pokonując Jaspera Cillessena strzałem prosto z powietrza.

Po meczu przerwy do wyjściowego składu Ajaksu wrócił natomiast Arkadiusz Milik i to właśnie 20-letni Polak w 19. minucie doprowadził do wyrównania strzałem z 14 metrów, a w 23. minucie zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu Davy'ego Klaasena, po którym Ajax objął prowadzenie 2:1.

W 60. minucie mistrzowie Holandii podwyższyli prowadzenie, gdy drugi raz do siatki Kanarków trafił Milik. Reprezentant Polski z najbliższej odległości wykończył kombinacyjną akcję kolegów, którą sam zainicjował przed polem karnym rywali. Steblecki to trafienie obejrzał już z ławki rezerwowych - w 59. minucie zmienił go Michiel Hemmen. Milik na boisku przebywał z kolei do 75. minuty, gdy zastąpił go Kolbeinn Sigthorsson.

Po meczu z Cambuurem Milik ma na koncie już 13 bramek w 12 występach w bieżącym sezonie. Jego ligowy dorobek to natomiast pięć trafień w sześciu meczach, w których przebywał na boisku łącznie przez 346 minut - to gol średnio co 69 minut!

SC Cambuur Leeuwarden - Ajax Amsterdam 2:4 (1:2)
1:0 - Steblecki 2'
1:1 - Milik 19'
1:2 - Klaasen 23'
1:3 - Milik 60'
1:4 - El Ghazi 78'
2:4 - Ogbeche (k.)  90+3'

Cambuur - Ajax: Zobacz gole Milika i Stebleckiego! Źródło: TVP S.A.