Gordon Greer: Lewandowski narzekał? Nie stało się nic złego

Gordon Greer o mały włos nie został wrogiem publicznym numer jeden w Polsce i Monachium po tym, jak zmasakrował nogę Roberta Lewandowskiego w październikowym meczu el. Euro 2016 z Polską (2:2).

Maciej Kmita
W I połowie rozgrywanego na Stadionie Narodowym spotkania Szkot zaatakował "Lewego" tak, że zrobił dziurę w jego karbonowym ochraniaczu i uszkodził piszczel Polaka. Gwiazdor Bayernu Monachium został zniesiony z boiska na noszach, ale wrócił na nie po interwencji sztabu medycznego, a w przerwie przyjął zastrzyk, by mógł w ogóle dokończył udział w meczu.
Powiem szczerze, że jakbym nie miał ochraniacza, to nie chcę wiedzieć, co by się wydarzyło - mówił po spotkaniu "Lewy", który przez uraz musiał opuścić pierwsze po przerwie reprezentacyjnej spotkanie Bawarczyków.

Greer nie obejrzał za swoje zagranie nawet żółtej kartki, a telewizyjne powtórki mogli obejrzeć tylko widzowie o mocnych nerwach. Mimo to obrońca Celtiku Glasgow do dziś jest zdziwiony zamieszaniem, jakie wywołało jego zagranie. Brytyjscy dziennikarze przypomnieli mu to zdarzenie przed zbliżającym się meczem el. Euro 2016 z Irlandią.

- To było zaskakujące, że zrobiono z tego aż tak dużą sprawę. Nie było niczego złego w tym ataku i nic się nie stało. Sędzia uznał tak samo. Oczywiście on (Lewandowski - przyp. red.) mógł być zdenerwowany, ale to się zdarza. W ogóle mnie to teraz nie obchodzi - mówi Greer.