Juventus rozgromił Regginę

W drugim sobotnim meczu 14. kolejki Serie A Juventus Turyn nie dał żadnych szans Regginie Calcio i rozgromił ją aż 4:0. Warto odnotować, że Alessandro Del Piero strzelił w tej rywalizacji swoją 250. bramkę dla Starej Damy.

Adam Kiołbasa

Juve rozegrało znakomite zawody i już do przerwy prowadziło 2:0. Wynik pojedynku otworzył Mauro Camoranesi, który wykończył znakomita akcję Bianconerich. Najpierw piętką do Pavla Nedveda podał Alex Del Piero, a Czech wypatrzył wspomnianego prawego pomocnika i temu nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować futbolówkę do bramki. Tuż przed końcem pierwszej odsłony na 2:0 zdołał podwyższyć Amauri. Swoją szanse mieli także przyjezdni, ale Santos trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron nadal dominowali podopieczni Claudio Ranieriego. W 62. minucie znakomicie piłkę w pole karne Regginy z rzutu wolnego wrzucił rezerwowy Marco Marchionni, a głową gola strzelił Giorgio Chiellini. W 68. minucie Brienza co prawda trafił z rzutu wolnego, ale sędzia nakazał grać na gwizdek i stały fragment gry musiał zostać powtórzony. W 74. minucie znakomicie w pole karne wpadł Sebastian Giovinco i tam został przewrócony przez Cirillo. Z wykorzystaniem jedenastki żadnych problemów nie miał Del Piero.

Juventus z 27 punktami na koncie jest wiceliderem Serie A. Reggina zgromadziła 11 oczek i jest osiemnasta.

Juventus Turyn - Reggina Calcio 4:0 (2:0)
1:0 - Camoranesi 28'
2:0 - Amauri 44'
3:0 - Chiellini 62'
4:0 - Del Piero (k.) 74'

Juventus: Manninger, Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Camoranesi (46' Marchionni), Sissoko, Marchisio (70' Giovinco), Nedved, Amauri (76' Iaquinta), Del Piero.

Reggina: Campagnolo, Cirillo, Valdez, Santos, Costa, Alvarez (50' Corradi), Barreto, Carmona (58' Tognozzi), Barilla, Brienza, Cozza (82' Di Gennaro).

Żółte kartki: Camoranesi (Juventus) oraz Valdez, Costa, Santos (Reggina).