Premier League: Pasjonująca końcówka w Newcastle i pierwsza porażka Chelsea!

Newcastle United pierwszym pogromcą Chelsea w nowym sezonie! Sroki musiały odpierać w końcówce huraganowe ataki lidera, ale przetrwały ten szturm i triumfowały 2:1!

Szymon Mierzyński
The Blues bardzo dobrze zaczęli sobotni pojedynek i w pierwszej połowie mogli sobie zapewnić prowadzenie. M. in. dwukrotnie minimalne pudła zaliczył Willian. Potwierdziło się jednak, że St James' Park to nie jest ulubiony stadion Chelsea, bo ekipa Alana Pardewa znów zawiesiła jej poprzeczkę bardzo wysoko. Nie popełniała błędów w tyłach i "kąsała" kontrami.W 57. minucie mieliśmy otwarcie wyniku. Z lewego skrzydła płasko dośrodkował Sammy Ameobi, bardzo rzadki jak na siebie kiks popełnił Gary Cahill i z bliska do siatki trafił Papiss Cisse. Podrażnieni goście rzucili się do falowych ataków i w 78. minucie centymetrów zabrakło Edenowi Hazardowi, który strzelił w słupek. Riposta Srok była natomiast zabójcza. Znów w roli egzekutora wystąpił Cisse, który dopełnił formalności po tym jak w sytuacji sam na sam z Thibautem Courtoisem podał mu Moussa Sissoko.
2:0 i wydawało się, że jest po meczu. Chelsea walczyła jednak do samego końca, zwłaszcza że w 83. minucie czerwoną kartkę otrzymał Steven Taylor. Tuż po tym zdarzeniu głową po rzucie wolnym do siatki futbolówkę skierował Didier Drogba i w tym momencie było wiadomo, że Newcastle czeka bardzo nerwowa końcówka.

Tuż przed upływem regulaminowego czasu bohaterem Srok został rezerwowy bramkarz Jak Alnwick. 21-latek, który w przerwie zastąpił kontuzjowanego Roba Elliota, fenomenalnie obronił uderzenie pod poprzeczkę Diego Costy z 14 metrów.

Podopieczni Alana Pardewa dotrwali z rezultatem 2:1 do ostatniego gwizdka sędziego i jako pierwsi w tym sezonie pokonali ekipę z Londynu. Dla Chelsea to pierwsza porażka po serii 23 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których ani razu nie schodziła z boiska pokonana.

Newcastle United - Chelsea Londyn 2:1 (0:0)
1:0 - Papiss Cisse 57'
2:0 - Papiss Cisse 78'
2:1 - Didier Drogba 83'

Newcastle United: Rob Elliot (46' Jak Alnwick) - Daryl Janmaat, Steven Taylor, Fabricio Coloccini, Paul Dummett, Cheick Tiote, Jack Colback, Moussa Sissoko, Remy Cabella (53' Papiss Cisse), Sammy Ameobi (83' Mike Williamson), Ayoze Perez.

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta (67' Filipe Luis), Cesc Fabregas, John Obi Mikel, Willian (67' Didier Drogba), Oscar (61' Andre Schuerrle), Eden Hazard, Diego Costa.

Żółte kartki: Moussa Sissoko, Steven Taylor, Cheick Tiote (Newcastle) oraz Andre Schuerrle, Diego Costa (Chelsea).

Czerwona kartka: Steven Taylor /81' za drugą żółtą/ (Newcastle).