Zobacz efektowną oprawę kibiców Lechii Gdańsk (wideo)

W trakcie meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice fani gospodarzy zaprezentowali efektowną oprawę. Sędzia zmuszony był przerwać spotkanie na kilkanaście minut. Czy klub z Gdańska zostanie za to ukarany?

Bartosz Wiśniewski

W 63. minucie spotkania pomiędzy Lechią Gdańsk, a Piastem Gliwice sędzia Krzysztof Jakubik zmuszony był do przerwania zawodów. Biało-zieloni kibice odpalili kilkanaście rac, które całkowicie zadymiły boisko.

Po 12. minutach arbiter wznowił spotkanie. Klub z Gdańska może jednak spodziewać się kary ze strony wojewody pomorskiego, który najprawdopodobniej na wniosek policji przyjrzy się całej sytuacji raz jeszcze. Obojętna nie pozostanie również Komisja Ligi Ekstraklasy SA.

Lechia Gdańsk ostatecznie w niedzielę wygrała 3:1 z Piastem Gliwice. Trzy bramki strzelił Piotr Wiśniewski, a honorowe trafienie dla gości zdobył Kamil Wilczek. Warto pamiętać, że przez całą drugą połowę lechiści grali w osłabieniu. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Mavroudis Bougaidis.