Legia będzie w stanie przerwać passę Śląska Wrocław?

Od momentu, kiedy trenerem Śląska został Tadeusz Pawłowski, zespół WKS-u nie przegrał jeszcze spotkania na własnym stadionie. Czy passę wrocławian zdoła przerwać Legia Warszawa?

Artur Długosz

Rozgrywki ligowe w tym roku dobiegły już końca. Śląsk Wrocław przezimuje jako wicelider tabeli T-Mobile Ekstraklasy z zaledwie z trzema punktami straty do Legii Warszawa. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego mogą się też pochwalić znakomitym bilansem. Wrocławianie są bowiem w tej chwili najdłużej niepokonanym przed własną publicznością zespołem T-ME. Odkąd trenerem Śląska jest Pawłowski, dwukrotni mistrzowie Polski w roli gospodarza jeszcze nie przegrali!

Obecny szkoleniowiec objął zespół Śląska właśnie po ostatniej domowej porażce wrocławian. 23 lutego pod wodzą Stanislava Levego ulegli oni przed własną publicznością Ruchowi Chorzów 2:3. 11 z kolejnych 17 domowych spotkań WKS wygrał, a sześć zremisował. - Trudno się gra teraz, bo wszyscy wiedzą o tym, że we Wrocławiu się wygrywa bardzo rzadko i dawno to się nikomu nie udało. Te mecze są bardzo trudne i ciężkie. Jesteśmy tak naprawdę skoncentrowani jeszcze bardziej, żeby utrzymać tę dobrą passę u siebie - mówi Sebastian Mila.

Mimo dobrej dyspozycji w pierwszej części sezonu zielono-biało-czerwoni nie zamierzają spoczywać na laurach. - My jesteśmy bardzo ambitną drużyną, która w dalszym ciągu chce się rozwijać, robić postępy. Wierzę, że tak będzie. Patrzymy na najbliższe mecze, na tym się koncertujemy i bardzo wierzymy, że jesteśmy w stanie grać bardzo dobrze w piłkę. Tylko ciężką pracą możemy to osiągnąć. Jesteśmy spragnieni sukcesów i jestem przekonany, że wykonamy bardzo ciężką pracę i będą tego efekty - zaznacza Mariusz Pawelec.

Tuż po zimowej przerwie Śląsk w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Cracovią. Potem zespół WKS-u podejmie Jagiellonię Białystok, następnie pojedzie do Zabrza, a w 23. kolejce, zaplanowanej na 7-8 marca, w hitowo zapowiadającym się pojedynku we Wrocławiu rywalizować będzie z Legią Warszawa. Czy mistrzowie Polski zdołają przerwać passę Śląska na własnym stadionie czy też do tego czasu "Twierdza Wrocław" zdoła już upaść? Zapowiada się na bardzo ciekawą wiosnę na piłkarskich boiskach w Polsce.

Oficjalnie: Piotr Celeban na dłużej w Śląsku

Czy w tym sezonie Śląsk Wrocław przegra jakiś mecz ligowy na własnym stadionie?