Pucharowi rywale Polaków - jak zakończyli rok?

W europejskich pucharach Polskę reprezentowały cztery drużyny. Na placu boju pozostała Legia Warszawa. Jak obecnie w swoich ligach radzą sobie zespoły, z którymi rywalizowali nasi reprezentanci?

Michał Piegza
Michał Piegza

W sezonie 2014/2015 w europejskich pucharach Polskę reprezentował mistrz Polski Legia Warszawa, wicemistrz kraju Lech Poznań, brązowy medalista Ruch Chorzów oraz zdobywca Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz.

Za wyjątkiem Wojskowych, pozostałe zespoły nie zdołały przejść rund wstępnych. Jak 2014 rok kończą pucharowi rywale polskich drużyn?
Najwięcej radości w bieżącej edycji rozgrywek wciąż sprawia kibicom Legia. Wojskowi do tej pory zmierzyli się z sześcioma rywalami. Zaczęło się od rywalizacji z Saint Patrick's Athletic FC.

W Irlandii sezon zakończył się w październiku. Rywal Legii zajął 3. miejsce w tabeli i w kolejnych rozgrywkach ponownie będzie reprezentował swój kraj w eliminacjach do Ligi Europejskiej. W 33 meczach St. Patrick's wywalczył 65 punktów, do mistrza kraju Dundalk FC stracił dziewięć "oczek", a do wicemistrza Cork City siedem.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×