Lista 100 najlepszych piłkarzy: Ronaldo zdetronizował Messiego, czterech z Bayernu w "10"

Cristiano Ronaldo przerwał dominację Lionela Messiego i wygrał prestiżowy ranking angielskiego The Guardian. W czołowej dziesiątce znalazło się trzech mistrzów świata z Brazylii.

Konrad Kostorz
Ranking The Guardian został sporządzony przez kilkudziesięciu piłkarskich ekspertów z całego świata oraz byłych zawodników, między innymi Hernana Crespo, Slavena Bilicia i Dietmara Hamanna. Najpierw opublikowano nazwiska zawodników, którzy uplasowali się na miejscach 100-11 (30. pozycję zajął Robert Lewandowski), a następnie najlepszą dziesiątkę.W 2012 i 2013 roku triumfował Lionel Messi, który tym razem musi zadowolić się drugą lokatą. Argentyńczyka zdetronizował Cristiano Ronaldo głównie dzięki znakomitej skuteczności (61 goli w 60 występach), wywalczeniu korony króla strzelców Ligi Mistrzów i Primera Division oraz zdobyciu Pucharu Europy.
Ogromny skok w rankingu zaliczył Manuel Neuer, który rok temu był klasyfikowany dopiero na 22. pozycji. Przypomnijmy, że niemiecki bramkarz został doceniony również w plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza globu, gdzie jest jednym z trzech kandydatów do wywalczenia Złotej Piłki.

Tuż poza podium znalazł się Arjen Robben. Holender również awansował, bowiem w 2013 roku zajmował 14. pozycję. Z kolei mistrz świata z Brazylii Thomas Mueller przesunął się z 25. na 5. miejsce. Miejsce w czołówce zachowali Luis Suarez (poprzednio 9.), Neymar (6.) oraz Gareth Bale (8.), a "10" podobnie jak rok temu zamknął Sergio Aguero.