Serie B: Polscy piłkarze grali w Wigilię, czerwona kartka Chrapka, Salamon ze zwycięstwem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trzech polskich zawodników wystąpiło w rozegranej 24 grudnia 20. kolejce włoskiej Serie B. Najbardziej zadowolony może być Bartosz Salamon, którego zespół sięgnął po trzy "oczka".

Pescara Calcio z Bartoszem Salamonem w podstawowym składzie pokonała 2:0 AS Varese 1910 i awansowała na 13. miejsce w tabeli. Polski zawodnik wystąpił w pełnym wymiarze czasowym na środku obrony. [ad=rectangle] Catania Calcio zmieniła trenera, ale wciąż zawodzi. Sycylijczycy przegrali aż 2:3 z AS Cittadellą, która dotąd plasowała się na samym dnie tabeli Serie B. Drużyna polskiego pomocnika miała już stratę trzech bramek, lecz dzięki trafieniom napastnika Emanuele Calaio w 79. i 84. minucie zmniejszyła dystans.

Catanii przed porażką nie uchronił Michał Chrapek, który zagrał od pierwszego gwizdka, a w 88. minucie arbiter ukarał go czerwoną kartką. Dla byłego gracza Wisły Kraków był to 11. występ w Serie B. Co ciekawe, spadkowicz z Serie B kończył mecz w ósemkę (!), a "czerwień" zobaczył jeszcze jeden zawodnik, tyle że poza boiskiem.

Thiago Rangel Cionek wcielił się w rolę lewego defensora w pojedynku Modeny z Ternaną Calcio. Również rozegrał całe zawody, a w 39. minucie został ukarany żółtą kartką. Spotkanie zakończyło się porażką Modeny 0:1.

Michał Chrapek nie dokończył meczu ligowego z AS Cittadellą

Mateusz Lewandowski pojedynek Virtusa Entelli przeciwko Latinie Calcio (1:1) spędził na ławce rezerwowych. 21-letni były zawodnik Pogoni Szczecin ma na koncie 10 ligowych występów, ale w ostatnich tygodniach bardzo rzadko dostaje szanse od trenera.

Rafała Wolskiego ponownie zabrakło w kadrze meczowej FC Bari, które uległo 1:2 Brescii Calcio. Odejście polskiego pomocnika z klubu z Apulii w styczniowym oknie transferowym wydaje się przesądzone.