Premier League: Manchester United zremisował w Stoke, duża kontrowersja

Podziałem punktów zakończyło się starcie Stoke City z Manchesterem United. Nieco bardziej mogą się cieszyć Czerwone Diabły, bo gospodarzom należał się rzut karny.

Szymon Mierzyński
Piłkarze Marka Hughesa zaliczyli wymarzone wejście w mecz i już w 2. minucie prowadzili. Zdecydował stały fragment. Po rzucie rożnym Peter Crouch strącił piłkę głową do Ryana Shawcrossa, a ten trafił do siatki z najbliższej odległości. Niedługo po upływie kwadransa The Potters powinni mieć już dwa gole zapasu. Fatalną stratę we własnym polu karnym zaliczył Johnny Evans, ale Mame Dioufowi zabrakło zimnej krwi i spudłował w sytuacji sam na sam z Davidem de Geą.W 26. minucie miejscowi mogli żałować tej szansy jeszcze bardziej, bo na tablicy wyników zrobiło się 1:1. Z rzutu rożnego dośrodkował Wayne Rooney, Michael Carrick bardzo przytomnie przedłużył to zagranie do Radamela Falcao, a ten pokonał Asmira Begovicia z 5 metrów.
Później zbyt wielu klarownych sytuacji nie było, a mecz ożywił się dopiero w 64. minucie. Wtedy podopieczni Marka Hughesa powinni egzekwować rzut karny, bowiem Chris Smalling w sposób ewidentny zatrzymał ręką strzał głową Croucha. Mimo niewielkiej odległości zawodnik Czerwonych Diabłów odniósł ogromną korzyść, jednak Michael Oliver nie zdecydował się wskazać na "wapno". Chwilę później swoją szansę zmarnowali goście. Juan Mata dobrze obsłużył niewidocznego dotąd Robina van Persiego, a Holender z trudnej pozycji uderzył minimalnie obok słupka.

Wspomniana akcja była jedną z niewielu Manchesteru United, bo w tym fragmencie lepsze wrażenie sprawiali The Potters. W 69. minucie w słupek główkował Crouch, a chwilę później po atomowym uderzeniu Dioufa z 15 metrów i rykoszecie futbolówka poszybowała tuż obok słupka.

Bramki już nie padły i ostatecznie na Britannia Stadium zanotowano remis 1:1. Nie zmienia on zasadniczo sytuacji żadnej z ekip. Czerwone Diabły zachowają po 20. kolejce 3. miejsce, a Stoke plasuje się w środku tabeli.

Stoke City - Manchester United 1:1 (1:1)
1:0 - Ryan Shawcross 2'
1:1 - Radamel Falcao 26'

Stoke City: Asmir Begović - Geoff Cameron, Ryan Shawcross, Marc Muniesa, Erik Pieters, Steven N'Zonzi, Glenn Whelan, Marko Arnautović (81' Oussama Assaidi), Jonathan Walters, Mame Diouf, Peter Crouch.

Manchester United: David de Gea - Phil Jones, Chris Smalling, Johnny Evans, Ashley Young (75' Rafael da Silva), Michael Carrick, Luke Shaw (64' Adnan Januzaj), Juan Mata, Wayne Rooney, Robin van Persie, Radamel Falcao (63' Ander Herrera).

Sędzia: Michael Oliver.

Widzów: 27 203.