Premier League: Koszmarny Nowy Rok dla Wojciecha Szczęsnego!

Katastrofalnie zaczął się Nowy Rok dla Wojciecha Szczęsnego. Polak został antybohaterem pojedynku z Southampton w meczu 20. kolejki Premier League.

Bartosz Zimkowski
Arsenal wygrał dwa ostatnie spotkania i wprawił w dobre nastroje fanów Kanonierów oraz samego Arsene'a Wengera. Francuz miał jednak mały ból głowy przed meczem z Southampton i w ataku postawił na Alexisa Sancheza. Olivier Giroud oraz Danny Welbeck nie mogli pojawić się w tym pojedynku.

Kanonierzy w razie zwycięstwa awansowaliby na czwarte miejsce usuwając z niego właśnie Southampton. Święci postawili jednak bardzo trudne warunki i nie zamierzali skupić się na defensywie. Podopieczni Ronalda Koemana atakowali bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego i jak się później okazało - Polak tego dnia był mocno rozkojarzony.

W 34. minucie Szczęsny zupełnie niepotrzebnie wyszedł na skraj pola karnego, aby zablokować Sadio Mane. Sztuka ta nie udała mu się, a na dodatek gracz Southampton idealnie wkręcił piłkę do siatki gości. Nawet interwencja Pera Mertesackera nic nie zmieniła. Mocno sfrustrowany tą sytuacją był Arsene Wenger.
Drugi "babol" Szczęsnemu przydarzył się w 56. minucie. Wówczas Polak tak wybił piłkę, że ta trafiła bezpośrednio pod nogi Dusana Tadica, który z kilku metrów wpakował ją do świątyni Arsenalu. Wydaje się, że reprezentant biało-czerwonych mógł interweniować dużo lepiej.

Londyńczycy tego dnia byli zespołem dużo słabszym i zasłużenie przegrali na St Mary's Stadium.

Dużo lepiej zaprezentował się inny polski bramkarz - Łukasz Fabiański. Kilka niezłych interwencji przedłużyło szanse Swansea City na choćby punkt w pojedynku z Queens Park Rangers. W 20. minucie golkiper Łabędzi skapitulował po uderzeniu Leroya Fera, ale nie miał szans na skuteczną interwencję. Wyrównał rezerwowy tego dnia Wilfried Bony w drugiej doliczonej minucie.

Zadowolony może być również Marcin Wasilewski. Leicester City przegrywało na Anfield z Liverpoolem już 0:2 (dwa gole z rzutów karnych autorstwa Stevena Gerrarda) i wydawało się, że już nie podniesie się. Tymczasem w minutę Lisy zdobyły dwie bramki i zyskały cenny punkt. "Wasyl" zagrał pełne 90 minut i za faul na Raheemie Sterlingu otrzymał żółtą kartkę. Leicester nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Wielkie emocje przeżyli fani na Etihad Stadium, którzy pomiędzy 57. a 73. minutą zobaczyli aż pięć bramek. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, gdy The Citizens prowadzili 2:0. Później dwaj byli gracze tego klubu - Jack Rodwell oraz Adam Johnson - doprowadzili do wyrównania. Rezerwowy Frank Lampard ponownie udowodnił swoją przydatność do drużyny uzyskując zwycięskie trafienie.