Ranking Kickera: Paweł Olkowski wyróżniony, Łukasz Piszczek nadal dołuje

Według magazynu Kicker Paweł Olkowski prezentował jesienią "klasę ligową" i był lepszy od Łukasza Piszczka. Kto spisywał się korzystniej od polskiego zawodnika 1.FC Koeln?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
W tradycyjnym, sporządzanym co pół roku zestawieniu najlepszy - co nie może zaskakiwać - okazał się lewy defensor Bayernu Monachium. Odkąd Philipp Lahm został przesunięty do środka pola, a Łukasz Piszczek spuścił z tonu, David Alaba nie ma sobie równych.Austriak jako jedyny osiągnął "klasę międzynarodową", a siedmiu kolejnych zawodników zasłużyło na miano "klasy ligowej". Drugą lokatę zajął solidny szwajcar Ricardo Rodriguez z Wolfsburga, zaś czwartą pozycję pozyskany latem przez Bayern Juan Bernat. Na wysokim ósmym miejscu uplasował się Paweł Olkowski, co jest dużym osiągnięciem 24-latka, zwłaszcza że musiał przystosować się do Bundesligi po występach w T-Mobile Ekstraklasie.
Piszczek znalazł się w najsłabszej wyróżnionej grupie - "w polu widzenia". Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu 2010/2011 i 2011/2012 gracz BVB wygrał rywalizację wśród bocznych obrońców, natomiast w połowie 2013 roku zajął trzecią lokatę, by rok później zsunąć się do najniższej kategorii. Nie sposób zatem nie dostrzec, że 29-latek wciąż dołuje, uwzględniając jego nieprzeciętne umiejętności.

Dodajmy, że rywalizację wśród bramkarzy z "klasą światową" wygrał Manuel Neuer, zaś najlepszym bocznym obrońcą również w najwyższej grupie został Jerome Boateng.

Boczni obrońcy:

Klasa światowa:
-

Klasa międzynarodowa:
1. David Alaba (Bayern)

Klasa ligowa:
2. Ricardo Rodriguez (Wolfsburg)
3. Alvaro Dominguez (Gladbach)
4. Juan Bernat (Bayern)
5. Paul Verhaegh (Augsburg)
6. Rafinha (Bayern)
7. Atsuto Uchida (Schalke)
8. Paweł Olkowski (Koeln)

W polu widzenia: Abdul Rahman Baba (Augsburg), Andreas Beck (Hoffenheim), Christian Guenter (Freiburg), Tin Jedvaj (Bayer), Łukasz Piszczek (Borussia), Jens Wemmer (Paderborn), Oscar Wendt (Gladbach).

Trener 1.FC Koeln o Pawle Olkowskim: Wspaniale się rozwinął, to nowoczesny boczny obrońca

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×