Puchar UEFA: Siedem zespołów wywalczyło awans

Aż siedem zespołów wywalczyło awans po czwartkowych meczach fazy grupowej Pucharu UEFA. W 1/16 na pewno zobaczymy: VfL Wolfsburg, Sporting Braga, AC Milan, Ajax Amsterdam, Aston Villę, Hamburger SV oraz Saint Etienne. Lech Poznań zremisował 1:1 z Deportivo i jeśli w ostatniej kolejce pokona na wyjeździe różnicą dwóch bramek Feyenoord, wówczas na pewno zapewni sobie udział w kolejnym etapie rozgrywek.

Adam Kiołbasa

Grupa E:

W tej grupie jest już praktycznie wszystko jasne, pozostaje tylko pytanie, która drużyna na koniec zajmie które miejsce w tabeli, bowiem już teraz do dalszych gier zakwalifikowały się ekipy: VfL Wolfsburga, Sportingu Braga oraz pauzującego w tej serii gier AC Milanu. Klub z Bundesligi ze sporymi problemami, ale pokonał 3:2 Portsmouth, dzięki trafieniom Dżeko, Gentnera i Misimovicia. Ten ostatni w 80. minucie nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Dla Portsmouth natomiast trafiali: Defoe i Mvuemba. Nie zawiódł Sporting Braga, który po trafieniach Cuesty i Aguiara. Heerenveen natomiast prowadziło po bramce Sibona.

SC Heerenveen - Sporting Braga 1:2 (1:1)

3:2 - Misimović 74'
Inne wydarzenia: Misimović (Wolfsburg) w 80. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

5 SC Heerenveen 3 0 3:10

Grupa F: Aston Villa, Hamburger SV oraz Ajax Amsterdam zagrają w 1/16 finału Pucharu UEFA. Holendrzy w tej serii gier pauzowali, a Anglicy przegrali, ale pomimo to zdołali wywalczyć promocję. Wszystko dlatego, ponieważ zgodnie z przewidywaniami zwycięstwo odniosło HSV, które zdobyło cenne trzy punkty dzięki Oliciowi i Petriciowi i tym samym pozbawiło Slavii Praga szans na awans. O nic już nie walcząca Żylina natomiast ograła wspomnianą ekipę z Premier League po trafieniach Leitnera oraz Styvara. Aston Villa - Żylina 1:2 (1:2) 0:1 - Leitner 15' 0:2 - Styvar 19' 1:2 - Delfouneso 28' Czerwona kartka: Leitner 79' (Żylina). Slavia Praga - Hamburger SV 0:2 (0:1) 0:1 - Olić 30' 0:2 - Petrić (k.) 90'

Tabela

1 Hamburger SV 3 6 4:2
2 Aston Villa 3 6 4:3
3 Ajax Amsterdam 3 6 3:2
4 MSK Żylina 4 4 3:4
5 Slavia Praga 3 1 0:3

Grupa G: FC Kopenhaga zremisowała 1:1 z Rosenborgiem Trondheim, a CF Valencia podzieliła się punktami z FC Brugge. Takie rozstrzygnięcia spowodowały, że już teraz do 1/16 zakwalifikowało się Saint Etienne, a wspomniani Norwegowie pożegnali się z europejskimi pucharami. Co prawda ekipa ta prowadziła za sprawą Iversena, ale Duńczycy doprowadzili do wyrównania po trafieniu Antonssona. Popularne Nietoperze z kolei przegrywały po golu Alcazara, jednak Zigić dał im ważny punkt. FC Kopenhaga - Rosenborg Trondheim 1:1 (0:1) 0:1 - Iversen 33' 1:1 - Antonsson 85' CF Valencia - FC Brugge 1:1 (0:1) 0:1 - Alcaraz 19' 1:1 - Zigić 59' Tabela

1 Saint Etienne 3 7 7:2
2 CF Valencia 3 5 6:2
3 Club Brugge 3 3 2:2
4 FC Kopenhaga 3 2 3:5
5 Rosenborg Trondheim 4 2 1:8

Grupa H: Lech Poznań zachował szanse na awans po tym, jak zremisował 1:1 z Deportivo La Coruna. Kolejorz przegrywał po błędzie Turiny, który już w 2. minucie przepuścił do bramki strzał Colotto, ale jeszcze przed przerwą po pięknej zespołowej akcji do wyrównania zdołał doprowadzić Rengifo. W ostatniej serii gier podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się na wyjeździe z o nic już nie walczącym Feyenoordem Rotterdam. Holendrzy mają na swoim koncie trzy porażki. Drużyna CSKA Moskwa, która już przed tygodniem zapewniła sobie awans, tym razem po bardzo emocjonującym spotkaniu ograła na wyjeździe 4:3 AS Nancy. Goście przegrywali 0:1, następnie prowadzili 3:1 i remisowali 3:3, aby ostatecznie triumfować 4:3. Hattrickiem popisał się Vagner Love. Lech Poznań - Deportivo La Coruna 1:1 (1:1) 0:1 - Colotto 2' 1:1 - Rengifo 40' AS Nancy - CSKA Moskwa 3:4 (1:2) 1:0 - Zerka 5' 1:1 - Love 23' 1:2 - Ramon 33' 1:3 - Love 61' 2:3 - Feret 72' 3:3 - Camerling 79' 3:4 - Love 88' Tabela

1 CSKA Moskwa 4 12 12:5
2 AS Nancy 3 4 8:6
3 Deportivo La Coruna 3 4 4:4
4 Lech Poznań 3 2 4:5
5 Feyenoord Rotterdam 3 0 1:9