Puchar Anglii: Manchester City z trudem uratował zwycięstwo z I-ligowcem

Manchester City nie miał łatwej przeprawy w meczu z pierwszoligowym Sheffield Wednesday w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. Skompromitował się za to zespół Queens Park Rangers.

Bartosz Zimkowski
Alan Pardew w swoim drugim meczu na stanowisku menedżera Crystal Palace odniósł okazałe zwycięstwo. Rywal nie był jednak z najwyższej półki - Dover Athletic (5 poziom w angielskiej hierarchii), więc radość Orłów była stonowana. Ostatnią bramkę uzyskał Kevin Doyle, który jest tylko wypożyczony i przez wiele tygodni nie mógł grać z powodu kontuzji. Dla Irlandczyka to pierwsze trafienie w sezonie.Sporą sensację sprawili za to gracze Sheffield United (League One). Na Loftus Road ograli beniaminka Premier League Queens Park Rangers i to w stosunku 3:0, nie pozostawiającym złudzeń kto był zespołem lepszym.
Manuel Pellegrini dokonał kilku roszad w podstawowym składzie i dał szansę gry zawodnikom, którzy na co dzień nie mogą liczyć na regularne występy. Sheffield Wednesday na co dzień występuje na zapleczu Premier League i od 14. minuty prowadziło 1:0 po składnej akcji, którą wykończył Adthe Nuhiu. Gospodarze wyrównali dopiero 24 minuty przed końcem. James Milner uderzeniem między nogami bramkarza zmusił go do kapitulacji. Skrzydłowy reprezentacji Anglii w doliczonym czasie gry trafił do siatki rywali po raz drugi, zapewniając tym samym zwycięstwo.

Awans zaliczyły inne zespoły z Premier League - Aston Villa oraz Stoke City. Obie ekipy długo jednak męczyły się ze swoimi przeciwnikami. Swój mecz będzie musiało powtórzyć Southampton. Święci nie ograli drużyny Bartosza Białkowskiego (cały mecz Polaka na ławce rezerwowych) i powtórka odbędzie się na obiekcie pierwszoligowca.