Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes Wisły Kraków krytykuje organizację T-Mobile Ekstraklasy

Nowy prezes Wisły Kraków [tag=45704]Robert Gaszyński[/tag] otwarcie stwierdził, że nie jest zwolennikiem systemu, w jakim obecnie rywalizuje się o mistrzostwo Polski.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Od sezonu 2013/2014 rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy toczą się dwustopniowo: w 30 kolejkach sezonu zasadniczego, po których uczestnicy T-ME zostają podzieleni na grupę mistrzowską i spadkową, a ich dorobek punktowy jest dzielony przez pół oraz w fazie finałowej, w której rozgrywanych jest siedem kolejek, a po której poznajemy mistrza Polski, uczestników Ligi Europejskiej oraz spadkowiczów.
Na sezon 2015/2016 musi nastąpić reorganizacja rozgrywek - ze względu na Euro 2016 we Francji zabraknie po prostu oficjalnych terminów, by rozegrać 37 ligowych kolejek. Jakie stanowisko podczas obrad Ekstraklasy SA zajmie Wisła Kraków?

- Jednym z powodów, dla których wprowadzono reformę, była potrzeba rozgrywania większej liczby meczów. Podnoszono też argument finansowy. A 37 ligowych kolejek bardzo łatwo zastąpić podniesieniem rangi Pucharu Polski - twierdzi Gaszyński.

- Moje - nie Wisły Kraków - zdanie jest takie, że siedem spotkań rundy finałowej nie jest optymalnym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o większą liczbę gier, jestem za rozwiązaniem polegającym na podniesieniu rangi Pucharu Polski, co pozwoliłoby zabezpieczyć rozwój sportowy. Grałoby się również z innym typem przeciwnikiem - na zapleczu ekstraklasy też są ciekawi zawodnicy, którzy też potrzebują rozwoju i rywalizacji z przeciwnikami z ekstraklasy - mówi prezes Wisły, zastrzegając: - Oficjalne stanowisko Wisły będzie jednak oparte o analizy sztabu szkoleniowego i szefa pionu sportowego.

Przypomnijmy, że w sezonie 2004/2005 PZPN wprowadził do Pucharu Polski fazę grupową, w której znalazły się 32 zespoły podzielone na osiem czterozespołowych grup, ale już po pierwszej edycji wrócono do klasycznej formuły.

Robert Gaszyński: Wisła musi wrócić do Europy - celem jest awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej

Aktualna formuła rozgrywania T-Mobile Ekstraklasy:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
 • Winnetou Zgłoś komentarz
  Franek mu głupot naopowiadał a on uwierzył.
  • jendker83 Zgłoś komentarz
   Podniesiemy rangę PP i co to da? I tak połowa klubów ekstraklasy rozegra w nim ze dwa spotkania i na tym się skończy, a potem na wiosnę poświęcą się i zagrają całe 15 kolejek
   Czytaj całość
   ligowych. Po dziesiątej będą narzekać na zmęczenie sezonem. I to sezonem, który znów będzie trwał z siedem miesięcy.
   • Patryk Nowak Zgłoś komentarz
    Mowi to ktos z klubu, ktory do Poznania na PP pojechal juniorami..
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×