Sparingowo: Porażka Jagiellonii Białystok z Wigrami Suwałki

W pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok przegrała z Wigrami Suwałki 0:1. Jedyną bramkę po efektownym strzale zza pola karnego zdobył Maksim Rafalskis.

Mecz rozegrany na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku mimo niekorzystnej aury wzbudził spore zainteresowanie kibiców. Poczynania obu drużyn oglądało ponad 500 kibiców. Już w 7. minucie kontrolnej gry szansę na objęcie prowadzenia mieli piłkarze Jagiellonii Białystok. Z lewej strony dośrodkował Karol Mackiewicz, a piłkę głową w siatce umieścił Jegor Zubowicz. Gol nie został jednak uznany, gdyż zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. [ad=rectangle] Trzy minuty później sytuację zmarnował Igors Tarasovs, który trafił w boczną siatkę. Następnie do głosu doszli zawodnicy z Suwałk. Przeprowadzili kilka groźniejszych akcji, jednak gracze Wigier razili nieskutecznością. Po zawodnikach obu drużyn widać było, że są na początku okresu przygotowawczego. W ich poczynaniach brakowało świeżości. Do końca pierwszej połowy zarówno Jagiellonia, jak i Wigry miały szansę na objęcie prowadzenia po stałych fragmentach gry. Żadnej z okazji nie udało się jednak zamienić na bramkę.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły w zmienionych składach. Gra częściej toczyła się na połowie Jagiellonii, ale do 69. minuty nie miało to przełożenia na wynik. Pierwszą bramkę dla Wigier strzelił Maksims Rafalskis, który wybitą po rzucie rożnym piłkę przejął za polem karnym i strzałem w okienko nie dał najmniejszych szans Krzysztofowi Karpieszukowi. Po strzelonej bramce goście nie zamierzali odpuszczać, trzy minuty później futbolówka po uderzeniu Daniela Michałowskiego o centymetry przeleciała nad poprzeczką.

W końcówce Jagiellonia próbowała odrobić straty. W 86. minucie przed szansą na zdobycie wyrównującego gola stanął Łukasz Tymiński. W zamieszaniu pod bramką Karola Salika jeden z graczy Wigier wybił piłkę przed pole karne. Tam mocnym uderzeniem popisał się Tymiński, ale futbolówka minimalnie minęła słupek. W pierwszym tegorocznym sparingu Jaga musiała zatem uznać wyższość rywala.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 0:1 (0:0) 0:1 - Rafalskis '69

I połowa:

Jagiellonia Białystok: Kacper Rosa - Jan Pawłowski, Igors Tarasovs, Michał Pawlik, Jonatan Straus, Dominik Prusaczyk, Taras Romanczuk, Paweł Sawicki, Przemysław Mystkowski, Karol Mackiewicz, Jegor Zubowicz.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Maciej Wasilewski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz, Bartłomiej Widejko, Kamil Lauryn, Ramunas Radavicius, Marcin Tarnowski, Bartosz Żurek, Dawid Jurczak, Kamil Zapolnik (21' Dominik Szyszka).

II połowa:

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Karpieszuk - Filip Modelski, Łukasz Tymiński, Kacper Piechniak, Kamil Pajnowski, Bartosz Giełażyn, Martin Baran, Michał Pawlik, Emil Gajko, Jegor Zubowicz (68' Przemysław Mystkowski), Radosław Gulbierz.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Mateusz Żebrowski, Maciej Wichtowski, Michał Kopczyński, Artur Bogusz, Daniel Michałowski, Bartosz Biel, Adam Pomian, Maksim Rafalskis, Sebastian Radzio, Dominik Szyszka.

Żółte kartki: Tymiński (Jagiellonia) oraz Lauryn (Wigry).