Sparingowo: Remis Cracovii z Dolcanem

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia zremisowała 1:1 z I-ligowym Dolcanem Ząbki. Spotkanie zostało rozegrane w Uniejowie.

Maciej Kmita

I-ligowiec objął prowadzenie w 7. minucie za sprawą Rafała Grzelaka, a 20 minut później bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego do wyrównania doprowadził Marcin Budziński.

W zespole Pasów wystąpili testowani Pavel Cmovs, Peter Mazan, Robert Valenta  Jakub Vojtus oraz 15-letni Robert Ożóg. W składzie Cracovii zabrakło chorych Deleu i Miroslava Covilo, którzy na zgrupowanie w Uniejowie dojadą, gdy wyzdrowieją.
Na czas pobytu w Uniejowie Cracovia ma zaplanowane jeszcze dwa sparingi: z Jagiellonią Białystok i Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Dolcan Ząbki - Cracovia 1:1 (1:1, 1:1) - grano 3x35 minut
1:0 - Grzelak 7'
1:1 - Budziński 27'

Skład Cracovii - I tercja: Wilk - Żytko, Cmovs, Polczak - Mazan, Dąbrowski, Kapustka, Budziński, Dialiba - Vojtus, Zjawiński. II tercja: Wilk - Żytko, Cmovs, Jaroszyński – Nykiel, Szeliga, Dąbrowski, Mazan – Budziński, Valenta, Kita. III tercja: Stępniowski – Rymaniak, Polczak, Marciniak – Wdowiak, Szeliga, Ożóg, Zejdler – Kapustka, Kita, Ceglarz.

Robert Podoliński: Transfery? Robi się komedia