Holandia: Zwycięstwo Ajaksu, bezbarwny Milik

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

W meczu inaugurującym rundę rewanżową holenderskiej Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością FC Groningen (2:0). [tag=22007]Arkadiusz Milik[/tag] rozegrał pełne 90 minut.

Mistrzowie Holandii zaczęli spotkanie na wysokich obrotach, a ogromną przewagę udokumentowali golem Ricardo Kishny, którego w 15. minucie prostopadłym podaniem obsłużył Lasse Schoene. Później Ajax zwolnił tempo i mecz się wyrównał, ale niżej notowani rywale nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Z kolei w doliczonym czasie piłka po raz drugi trafiła do siatki gości, a skierował ją tam samobójczym zagraniem Johan Kappelhof. [ad=rectangle] Arkadiusz Milik rozegrał pełne 90 minut, ale nie był to zbyt udany występ polskiego napastnika. Dość powiedzieć, że pierwszy strzał na bramkę Groningen oddał dopiero w 83. minucie, ale Sergio Padt zdołał obronić jego uderzenie z 25 metrów. Z drugiej strony Polak nie odbiegał na minus od całego zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu Ajax zbliżył się na punkt do przewodzącego tabeli Eredivisie PSV Eindhoven, ale ten swój mecz 19. kolejki z Vitesse Arnhem rozegra w sobotę.

Ajax to rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europejskiej. Mistrzowie Holandii i Polski zmierzą się 19 i 26 lutego. Do pierwszego spotkania z Legią Ajax rozegra jeszcze pięć ligowych meczów.

Ajax Amsterdam - FC Groningen 2:0 (1:0)

1:0 - Kishna 15' 2:0 - Kappelhof (sam.) 90'