Sparingowo: Czwarta wygrana Ruchu. Obrońca na testach

Piłkarze Ruch kontynuują serię wygranych w meczach sparingowych. Podopieczni Waldemara Fornalik zwyciężyli po raz czwarty. W spotkaniu Niebiescy testowali 23-letniego obrońcę.

Michał Piegza
Ruch Chorzów w meczu sparingowym rozgrywanym na chorzowskim kompleksie boisk "Kresy" pokonał II-ligowy Rozwój Katowice 2:1. Było to czwarte zwycięstwo Niebieskich w czwartym spotkaniu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej.
Był to ostatni pojedynek podopiecznych Waldemara Fornalika przed wylotem na zgrupowanie do Turcji. W środowym spotkaniu w zespole Ruchu testowany był były obrońca Zagłębia Lubin, a wcześniej także Piasta Gliwice Paweł Oleksy. Piłkarz kilkanaście dni temu rozwiązał umowę z Miedziowymi. Chorzowianie poszukują następcy sprzedanego do FC Sankt Gallen Daniela Dziwniela.

Dodajmy, że w meczu zabrakło kontuzjowanego Michała Szewczyka, któremu odnowiła się kontuzja pleców. Pomocnik prawdopodobnie nie poleci z zespołem na zgrupowanie.

Ruch Chorzów - Rozwój Katowice 2:1 (2:1)
1:0 - Kwiatkowski 29'
1:1 - Gielza 34'
2:1 - Zieńczuk 38'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Skaba - Konczkowski, Malinowski, Helik, Gigołajew - Kwiatkowski, Surma, Starzyński, Zieńczuk - Kuświk, Visnakovs.

II połowa: Lech - Kuś, Szyndrowski, Stawarczyk, Oleksy - Kowalski, Babiarz, Urbańczyk, Trojak (70' Mularczyk), Mazek - Efir.

Piłkarz Ruchu wypożyczony do Termaliki

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!