Sparingowo: Porażka Miedzi Legnica

W swoim pierwszym tegorocznym meczu sparingowym Miedź Legnica przegrała z czeskim FK Jablonec 1:3. Jedyną bramkę dla legniczan strzelił Mateusz Szczepaniak.

Łukasz Witczyk
Rywalem Miedzi Legnica w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym był trzeci zespół czeskiej ekstraklasy. Zawodnicy z Legnicy nie przestraszyli się wyżej notowanych przeciwników, a w pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Czesi, a wszystko za sprawą Valerijsa Sabali, który strzałem głową pokonał bramkarza Miedzi.
Polski zespół wyrównał w 45. minucie. Tuż przed przerwą piłkę w siatce rywali umieścił Mateusz Szczepaniak, a asystę przy tym trafieniu zaliczył Daniel Feruga. W drugiej połowie meczu przeważali gospodarze, którzy udokumentowali to dwoma bramkami strzelonymi przez Jana Kopicia.

W starciu z FK Jablonec trener Miedzi testował dwóch nowych zawodników. Byli to napastnik Robert Kurez i obrońca Hunter Gorskie. - Po Słoweńcu widać jeszcze zaległości treningowe. Natomiast na lewej obronie Gorskie zrobił na mnie dobre wrażenie. Zobaczymy, jak wypadną w piątkowym sparingu z Jagiellonią - przyznał Janusz Kudyba.

FK Jablonec - Miedź Legnica 3:1 (1:1)
1:0 - Sabala 33'
1:1 - Szczepaniak 45'
2:1 - Kopić 77'
3:1 - Kopić 90' (karny)

FK Jablonec:
I połowa: Hrubý - Romera, Pernica, Kysela, Novák, Greguš, Hübschman, Kopic, Pospíšil, Crnkić, Šabala.
II połowa: Hrubý - Pernica, Kysela, Mišun, Čížek, Rossi, Greguš, Pospíšil (67' Moulis), Crnkić (67' Kopić), Šabala (67' Mihalik), Doležal.

Miedź Legnica:
I połowa: Bledzewski (31' Budzyński) - Bartczak, Lafrance, Midzierski, Woźniczka, Cierpka, Kakoko, Feruga, Łobodziński, Szczepaniak, Labukas
II połowa: Budzyński (61' Smug) - Brożyna, Księżniakiewicz, Mrowiec, Gorskie, Wichłacz, Bartoszewicz, Zieliński, Garuch, Daniel, Kurez.