Jakub Błaszczykowski uratował Borussii remis, kontuzja Ilkaya Gundogana

Jakub Błaszczykowski jako jedyny gracz Borussii zdobył gola w próbie generalnej przed rundą wiosenną. Dortmundczycy zaledwie zremisowali z występującą w 2. Bundeslidze Fortuną Duesseldorf.

Konrad Kostorz
W 28. minucie pojedynku rozgrywanego na Esprit Arena w Duesseldorfie kontuzji uda doznał Ilkay Gundogan i konieczna okazała się zmiana. Gdyby okazało się, że pomocnik ponownie miał na dłuższy okres wypaść z gry, byłoby to olbrzymie osłabienie żółto-czarnych.
Borussia rozgrywała dość słabe zawody, a przed przerwą straciła gola po uderzeniu czołowego strzelca 2. Bundesligi Joela Pohjanpalo. W przerwie Juergen Klopp posłał do gry Jakuba Błaszczykowskiego oraz Ciro Immobile i gra zespołu od razu zaczęła prezentować się korzystniej."Kuba" był zaangażowany w wiele akcji ofensywnych, z kolei Włoch oddał strzał w słupek i wypracował świetną okazję Milosowi Jojiciowi. W 73. minucie powrót do gry po poważniejszej kontuzji zaliczył natomiast Henrich Mchitarjan.
Błaszczykowski zdobył 2 z 4 goli Borussii w okresie przygotowawczym Błaszczykowski zdobył 2 z 4 goli Borussii w okresie przygotowawczym
Ostatecznie Borussia zdołała wyrównać po faulu w polu karnym na "Kubie". Błaszczkowski pewnie uderzył z 11 metrów. Dla polskiego piłkarza to druga bramka w okresie przygotowawczym, wcześniej trafił w wygranym 1:0 pojedynku ze Steauą Bukareszt.

31 stycznia BVB zmierzy się w 18. kolejce Bundesligi z Bayerem Leverkusen. W okresie przygotowawczym wicemistrz Niemiec trzykrotnie wygrał po 1:0 (ze Steauą, Sionem oraz Utrechtem) i zremisował z Fortuną, zatem kibice zespołu z Signal-Iduna Park mogą być umiarkowanymi optymistami.

Fortuna Duesseldorf - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
1:0 - Pohjanpalo 41'
1:1 - Błaszczykowski (k.) 80'

Skład Borussii: Weidenfeller - Piszczek (73' Passlack), Sokratis (62' Subotić), Hummels (73' Burnić), Schmelzer (62' Dudziak) - Gundogan (30' Ginter), Sahin (62' Kirch) - Kampl (46' Błaszczykowski), Reus (62' Jojić), Grosskreutz (73' Mchitarjan) - Ramos (46' Immobile).

Robert Lewandowski bez gola w próbie generalnej Bayernu, Arjen Robben nadal w formie