Sparingowo: Raków Częstochowa lepszy od Odry Opole

W pierwszym tegorocznym meczu sparingowym Raków Częstochowa pokonał Odrę Opole 4:1. Po dwie bramki dla czerwono-niebieskich strzelili Wojciech Okińczyc i Paweł Marchewka.

Łukasz Witczyk
Częstochowianie w pierwszym kontrolnym spotkaniu w okresie przygotowawczym pokazali się z dobrej strony. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w sparingu z Odrą Opole byli stroną dominującą, lecz to opolanie jako pierwsi objęli prowadzenie. W 17. minucie zamieszanie pod bramką Mateusza Kosa wykorzystał Norbert Pierzga.
Już pięć minut później Raków doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzył Adam Waszkiewicz, a lot futbolówki przedłużył Wojciech Okińczyc. Nowy nabytek czerwono-niebieskich swoją drugą bramkę strzelił w 41. minucie, kiedy to wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Odry.

Po przerwie trener Mroczkowski wystawił do boju inną jedenastkę, a na boisku znaleźli się testowani zawodnicy: Maciej Ofmański, Błażej Cyfert i Zdenek Koukal. Bohaterem Rakowa był Paweł Marchewka, który zmienił Arkadiusza Porochnickiego. Marchewka w 72. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Odry i umieścił futbolówkę w bramce, a w 89. minucie huknął z dystansu i ustalił wynik spotkania.

Częstochowianie kolejny sparing rozegrają w środę, a rywalem czerwono-niebieskich będzie GKS Katowice. Gospodarzem spotkania będzie I-ligowiec.

Raków Częstochowa - Odra Opole 4:1 (2:1)
0:1 - Norbert Pierzga (17')
1:1 - Wojciech Okińczyc (22')
2:1 - Wojciech Okińczyc (41')
3:1 - Paweł Marchewka (72')
4:1 - Paweł Marchewka (89')

Skład Rakowa Częstochowa:
I połowa: Kos - Grzesik, Pluta, Radler, Waszkiewicz, Pawlusiński, Reiman, Kowalczyk, Balogun, Brzęczek, Okińczyc.

II połowa: Stępień - Ofmański, Cyfert, Da Silva, Krupa, Porochnicki (Marchewka), Góra, Koukal, Nowak, Serafin, Pląskowski.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!