Serie A: Dramat i długa przerwa snajpera Lazio Rzym, zaliczając asystę... złamał kostkę

Cieniem na odniesionym w dobrym stylu zwycięstwie Lazio nad Milanem położyła się ciężka kontuzja Filipa Djordjevicia, który w tym sezonie najprawdopodobniej już nie pojawi się na murawie.

Konrad Kostorz
Od początku sezonu trener Stefano Pioli miał do dyspozycji dwóch klasycznych napastników: pozyskanego z FC Nantes Filipa Djordjevicia oraz Miroslava Klosego. Rywalizację wygrywał Serb, który w 22 oficjalnych występach 8-krotnie wpisał się na listę strzelców.
W sobotnim pojedynku z AC Milan w linii ataku Lazio Rzym od początku wystąpił Klose, a Djordjević zmienił go w 73. minucie. Jego występ trwał krótko, ponieważ w 81. minucie złamał kostkę! Do kontuzji doszło w rzadko spotykanych okolicznościach - Antonio Candreva dograł do idealnie ustawionego na 13. metrze napastnika, ale ten źle postawił stopę, potknął się na piłce i z okrzykiem bólu upadł na murawę. Do futbolówki pozostawionej przez Djordjevicia dopadł Marco Parolo i wpakował ją do siatki, ustalając wynik na 3:1.

Piłkarzowi Lazio zapisano na koncie asystę, ale z pewnością nie jest on z niej zadowolony. Na skutek kontuzji czeka go co najmniej 3-miesięczna przerwa w treningach, a to może oznaczać, iż w tym sezonie nie zagra już w Serie A, zwłaszcza że będzie potrzebował sporo czasu, by odbudować formę.

Wiele wskazuje na to, że działacze rzymskiego zespołu będą musieli awaryjnie pozyskać nowego napastnika. 36-letni Klose może nie wytrzymać bowiem trudów sezonu i co tydzień występować w pełnym wymiarze czasowym.

Serie A: Lazio pogłębiło kryzys słabiutkiego Milanu! Miroslav Klose wciąż potrafi

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)