Sparingowo: Nastolatek zmiótł Flotę Świnoujście

Wyspiarze przegrali wysoko z ledwie IV-ligowym SV Babelsberg 03. Tudor Florin-Laurentiu oglądał w Poczdamie tabun testowanych zawodników.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Drużyna znad morza rozpoczęła w Niemczech swoje tournee po Europie. Stacjonuje w Berlinie, dokąd została zaproszona przez inwestora, a sparing rozegrała na stadionie imienia Karla Liebknechta w Poczdamie. To obiekt, który może pomieścić ponad 10 tysięcy kibiców. Przeciwnikiem Floty Świnoujście był SV Babelsberg 03 z czwartego szczebla rozgrywek w Niemczech.
Trener Tudor Florin-Laurentiu sprawdzał w środę cały tabun zawodników. Konkretnie dwunastu. Większość z nich z Rumuni, ale pojawił się także choćby Abu-Bakarr Kargbo pochodzący z Sierra Leone. W ten sposób w kadrze Wyspiarzy na ten mecz ostało się ośmiu Polaków.

Dopóki rodzimi piłkarze przebywali na placu - wynik był przyzwoity. Flota zeszła na przerwę z prowadzeniem 1:0. Po powrocie na boisko Laurentiu zorganizował test-mecz, a eksperymentalna drużyna spisała się beznadziejnie. Trzy gole strzelił Wyspiarzom 18-letni Evren Serbes, następnego dorzucił Metin Cakmak i mecz zakończył się zwycięstwem Niemców 4:2.

W piątek Wyspiarze wylecą w 23-osobowym składzie do Murcii. Pierwszy raz będą przygotowywać się tak daleko od granic Polski. Czekają na nich naturalne boiska i spotkania z atrakcyjnymi drużynami: Szachtarem Donieck, Dinamem Zagrzeb, Lillestrom SK oraz Hammarby IF.

SV Babelsberg 03 - Flota Świnoujście 4:2 (0:1)
0:1 - Abu-Bakarr Kargbo 37'
1:1 - Evren Serbes 48'
2:1 - Evren Serbes 75'
3:1 - Erven Serbes 79'
3:2 - Armin Mahović 82'
4:2 - Metin Cekmak 87'

Składy wyjściowe:

SV Babelsberg: Dominik Feber - Christian Schonwalder, Laurin von Piechowski, Tobias Grundler, Lucas Albrecht, Julian Prochnow, Jean-Marc Soine, Jonas Schmidt, Miroslav Hecko, Joaquim Makangu, Enes Uzun.

Flota Świnoujście: Marcin Skrzeszewski - Dawid Kubowicz, Łukasz Sołowiej, Michał Stasiak, Tomasz Margol, Andrei Vorneiag, Dawid Kort, Rafi, Abu-Bakarr Kargbo, Marius Batfoi, Charles Nwaogu.

Poważne przetasowania w Pogoni Szczecin. Architekt klubu na aucie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×