Serie A: Żałosna postawa AS Romy i tylko remis z beniaminkiem na Stadio Olimpico

AS Roma znów nie wygrała meczu ligowego! Tym razem wicelidera zatrzymał beniaminek z Empoli. Po komplet punktów nie udało się sięgnąć również piłkarzom Fiorentiny w spotkaniu wyjazdowym z Genoą CFC.

Konrad Kostorz

Giallorossi zremisowali w Serie A po raz czwarty z rzędu. Co ciekawe, podobnie jak w meczach z Lazio (2:2), Palermo (1:1) i Fiorentiną (1:1) także tym razem przegrywali po pierwszej połowie i musieli odrabiać straty po zmianie stron. O ile jednak remisy w wymienionych wyżej pojedynkach nie przynosiły wstydu ekipie Rudiego Garcii, o tyle brak zwycięstwa u siebie nad beniaminkiem należy uznać za ogromną wpadkę.

Roma znów grała pasywnie, próbując wjechać z piłką do bramki. Za niewielkie zaangażowanie rzymianie zostali skarceni w 38. minucie, kiedy Kostas Manolas nie nadążył za rywalem i ratując sytuację, sfaulował go w polu karnym. Ponieważ gracz Empoli miał przed sobą tylko Morgana De Sanctisa, arbiter wyrzucił Greka z boiska. Jedenastki nie zmarnował doświadczony Massimo Maccarone.

Po przerwie, gdy siły się wyrównały po "czerwieni" Riccardo Saponary, do wyrównania doprowadził mierzonym strzałem przy słupku Maicon, a niewiele później Davide Astori ostemplował poprzeczkę. Okres lepszej gry wicemistrza Italii trwał jednak niezbyt długo, natomiast w ostatnim kwadransie miejscowi znów razili nieporadnością. Przypomnijmy, że w niedawnym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch Roma po 90 minutach również remisowała 1:1 z Empoli, by ostatecznie wygrać po rzucie karnym "z kapelusza" w dogrywce.

Piotr Zieliński pojawił się na placu gry w 58. minucie i szukał swoich szans w kontratakach. Był aktywny i zmuszał defensywę Romy do nieustannej koncentracji, ale jego zagrania miały niewiele wspólnego z precyzją.

Punktami podzieliły się także Genoa i Fiorentina. W 14. minucie pech spotkał Cipriana Tatarusanu - w rumuńskiego bramkarza trafiła piłka po odbiciu się od słupka po strzale Stefano Sturaro i wpadła do siatki. Viola grająca tym razem bez Mario Gomeza odrobiła straty dzięki uderzeniu Gonzalo Rodrigueza, ale na więcej nie było jej stać, mimo że kończyła pojedynek w przewadze.

Dodajmy, że Roma i Fiorentina już we wtorek zmierzą się w Wiecznym Mieście w ćwierćfinale Coppa Italia.