Serie A: Beznadziejny Inter i fatalny Podolski, Sassuolo wypunktowało Nerazzurrich

Inter Mediolan mimo wzmocnień nie potrafi odbudować formy. W 21. kolejce Nerazzurri ulegli US Sassuolo, a bardzo słabo zaprezentował się ustawiony w linii ataku Lukas Podolski.

Konrad Kostorz
Drużyna Roberto Manciniego rozegrała trzeci z rzędu beznadziejny mecz w rozgrywkach ligowych. Po remisie 0:0 z Empoli oraz porażce 0:1 z Torino mediolańczycy ulegli US Sassuolo. Wynik trzeba uznać za niespodziankę, chociaż ekipa Eusebio Di Francesco w bieżącym sezonie spisuje się bardzo dobrze i może powalczyć nawet o awans do europejskich pucharów.
W 17. minucie Samir Handanović skapitulował po znakomitym strzale Simone Zazy, a jeszcze przed upływem półgodziny gry Słoweńca uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył Nicola Sansone.

Już w 56. minucie Mancini zdjął z boiska Lukasa Podolskiego, który nie pomagał drużynie w odrabianiu strat. Niemiec mocno rozczarował, podczas gdy nieco lepiej zaprezentował się Xherdan Shaqiri. Szwajcar w drugiej połowie oddał strzał w słupek.

Impas Interu przełamał Mauro Icardi, który z zimną krwią wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. Ostatnie słowo należało jednak do Sassuolo - po faulu Isaaka Donkora na Zazie arbiter podyktował rzut karny, którego nie zmarnował Domenico Berardi.

Czarno-niebiescy w tabeli mogą spaść nawet na 14. pozycję, a za tydzień znów zmierzą się z wyżej notowanym zespołem - US Palermo. W międzyczasie czeka ich ćwierćfinał Pucharu Włoch z SSC Napoli.

US Sassuolo - Inter Mediolan 3:1 (2:0)
1:0 - Zaza 17'
2:0 - Sansone 29'
2:1 - Icardi 83'
3:1 - Berardi (k.) 90+2'

Czerwone kartki: Sansone /90' za drugą żółtą/ (Sassuolo) oraz Donkor /90+2' za drugą żółtą/ (Inter).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Reprezentant Włoch nabytkiem AC Milan, kolumbijski napastnik w AS Romie

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)