Sparingowo: Torpedo Moskwa rozbiło Flotę Świnoujście, Laurentiu przerwał mecz

Renomowana drużyna potwierdziła na boisku swoją wyższość nad polskim I-ligowcem. Trener Floty Świnoujście postanowił przerwać sparing w 85. minucie.

Torpedo Moskwa to trzykrotny mistrz Związku Radzieckiego, który po perypetiach wrócił do rosyjskiej Ekstraklasy. W przeszłości w tym klubie występował Grzegorz Piechna, o angaż starał się Euzebiusz Smolarek, a niedawno jego zawodnikami zostali Adam Kokoszka oraz Dalibor Stevanović. Były pomocnik Śląska Wrocław zameldował się w jedenastce i nawet zdobył gola.
Stołeczna drużyna była drugim sparingpartnerem Floty Świnoujście na zgrupowaniu w San Pedro del Pinatar. We wtorek Wyspiarze pokonali miejscowego IV-ligowca, a w środę chcieli pójść za ciosem w pojedynku z silniejszym rywalem. Plan nie został zrealizowany.

Torpedo Moskwa objęło prowadzenie tuż przed końcem pierwszej, wyrównanej połowy. Drużyna Tudora Florina-Laurentiu miała swoje sytuacje podbramkowe, z których nie potrafiła skorzystać i została skarcona za nieskuteczność. Rosjanie podwoili przewagę w 69. minucie po składnym rozegraniu i strzale Stevanovicia, a wynik na 3:0 ustalili z rzutu karnego w 78. minucie. Po przerwie zarysowała się już wyraźniejsza przewaga Torpedo, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku.

W 85. minucie Arkadiusz Reca został sfaulowany, a trener Floty Świnoujście postanowił ściągnąć podopiecznych z boiska w ramach protestu przeciw sędziowaniu.

W czwartek świnoujścianie zmierzą się na boiskach Pinatar Areny z byłym klubem Radosława Wiśniewskiego – La Hoya Lorca CF.

Flota Świnoujście - Torpedo Moskwa 0:3 (0:1)
0:1 - Reziuan Mirza 43'
0:2 - Dalibor Stevanović 70'
0:3 - Kirył Kombarow 78'

Flota: Marcin Skrzeszewski - Marius Tomozei, Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Marek Opałacz - Dawid Kubowicz, Dawid Kort, Daniel Brud, Raphael Stanescu - Marius Batfoi, Charles Nwaogu.