Sparingowo: Wpadka KGHM Zagłębia Lubin z II-ligowcem

Podopieczni Piotra Stokowca przegrali wysoko sparing z drużyną środka tabeli II ligi - Rakowem Częstochowa. Z boiska wyleciał przedwcześnie Jakub Tosik.

Pierwsza połowa nie zwiastowała klęski zespołu Piotra Stokowca. Gra była wyrównana, nawet z fragmentami przewagi KGHM Zagłębia Lubin. Miedziowi mogli wyjść na prowadzenie w 2. minucie, jednak Sebastian Bonecki nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. To, co nie udało się pomocnikowi z Lubina, udało się w 45. minucie Dariuszowi Pawlusińskiemu. "Plastik" dał prowadzenie Rakowowi Częstochowa strzałem z jedenastego metra.
Po przerwie II-ligowcy zdobyli jeszcze trzy gole. Pierwszego w 78. minucie po rzucie wolnym i uderzeniu Daniela. W tym momencie KGHM Zagłębie grało już bez Jakuba Tosika, który zobaczył dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Nadzieję na dobry wynik przywrócił lubinianom Krzysztof Piątek, który sfinalizował podanie Łukasza Janoszki. Zrobiło się 1:2, ale to wszystko na co było stać wyżej notowaną drużynę. W 89. oraz 90. minucie dzieła pokonania Zagłębia dopełnili Artur Pląskowski oraz Robert Brzęczek. Ten ostatni wykorzystał sytuację sam na sam z Dominikiem Hładunem.

Środowa porażka jest najwyższą lubinian w okresie przygotowań. Raków wyrównał swoje okazałe osiągnięcie z konfrontacji z Odrą Opole.

KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:4 (0:1)
0:1 - Dariusz Pawlusiński (k.) 45'
0:2 - Daniel 78'
1:2 - Krzysztof Piątek 86'
1:3 - Artur Pląskowski 89'
1:4 - Robert Brzęczek 90'

W 2. minucie Sebastian Bonecki nie wykorzystał rzutu karnego. Mateusz Kos obronił.

KGHM Zagłębie: Konrad Forenc (46' Dominik Hładun) - Aleksandar Todorovski (46' Paweł Stolarski), Lubomir Guldan (46' Jarosław Jach), Maciej Dąbrowski (46' Jakub Tosik), Dorde Cotra (46' Patryk Szymański), Filip Jagiełło (46' Adrian Rakowski), Sebastian Bonecki (46' Patryk Mucha (68' Kacper Szymankiewicz), Łukasz Piątek (46' Krzysztof Piątek), Karol Żmijewski (46' Adrian Błąd), Miłosz Przybecki (46' Łukasz Janoszka), Arkadiusz Woźniak (46' Eryk Sobków).

Raków: Mateusz Kos (46' Mariusz Stępień) - Łukasz Buczkowski (46' Eryk Krupa), Błażej Radler (46' Daniel), Błażej Cyfert, Adam Waszkiewicz (46' Łukasz Góra), Łukasz Kmieć (46' Łukasz Kowalczyk), Wojciech Reiman (46' Peter Hoferica), Joshua Balogun (46' Paweł Marchewka), Patryk Serafin (46' Przemysław Mońka), Dariusz Pawlusiński (46' Robert Brzęczek), Wojciech Okińczyc (46' Artur Pląskowski).

Żółte kartki: Dąbrowski, Tosik (KGHM Zagłębie).

Czerwona kartka: Jakub Tosik (KGHM Zagłębie) /78' - za drugą żółtą/

Sparingowo: Torpedo Moskwa rozbiło Flotę Świnoujście, Laurentiu przerwał mecz

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!