Sparingowo: Legia Warszawa bez szans z Dnipro Dniepropietrowsk

W ostatnim sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa uległa 1:3 Dnipro Dniepropietrowsk. Do gry po kontuzjach wrócili [tag=19926]Ivica Vrdoljak[/tag] i [tag=8107]Tomasz Brzyski[/tag].

Wojskowi zmierzyli się z 3. zespołem ukraińskiej ekstraklasy 16 godzin po sparingu z Dinamem Bukareszt (4:2), więc trener Henning Berg w pierwszym składzie postawił na innych zawodników niż w czwartkowym meczu z Rumunami. W bramce Wojskowych zadebiutował pozyskany z PGE GKS Bełchatów Arkadiusz Malarz, pierwsze występy po kontuzjach zaliczyli Tomasz Brzyski i Ivica Vrdoljak, a na środku obrony obok Inakiego Astiza zagrał 18-letni Robert Makowski. Podczas rozgrywanych w Hiszpanii sparingów na boisku nie pojawili się jedynie Dossa Junior i Ondrej Duda. Pierwszy nie jest jeszcze gotowy do gry po urazie łydki, a drugi leczy kontuzję stawu skokowego. [ad=rectangle]

Od pierwszego gwizdka zespołem lepszym byli Ukraińcy. Mistrzowie Polski mieli problem z wyjściem z własnej połowy, nie radząc sobie z wysokim pressingiem rywali. W 19. minucie Dnipro udokumentowało swoją przewagę, gdy pozostawiony bez opieki w polu karnym Legii Nikola Kalinić pokonał Malarza bardzo pewnym uderzeniem. W I połowie Legia ani razu nie zatrudniła Jana Lastuvki, a zanim tego dokonała po zmianie stron, przegrywała już 0:2, gdy po błędzie Brzyskiego Dnipro przeprowadziło szybki, zgrabny kontratak, który sfinalizował Roman Zozulja.

Na ostatnie dwa kwadranse trener Berg wprowadził do gry Bartłomieja Kalinkowskiego, Roberta Bartczaka, Norbert Misiak i Mateusza Wieteskę, co nie miało pozytywnego wpływu na i tak słabą grę Legii, ale wejście Michała Kucharczyka rozruszało ofensywę Wojskowych. W 71. mincuei zawiązał akcję, po której sam zmusił Lastuvkę do największego wysiłku, a osiem minut później wystawił piłkę jak na tacy Markowi Saganowskiemu, który z bliska wpakował ją do bramki Dnipro. Odpowiedź Ukraińców była błyskawiczna i już w 82. minucie Matheus oszukał nastoletnich stoperów Legii i strzałem z obrębu pola karnego pokonał Konrada Jałochę.

Sparing z Dnipro był piątym i ostatnim Legii w czasie przygotowań do rundy wiosennej, którą Wojskowi zainaugurują 12 lutego pierwszym meczem 1/4 finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Wcześniej mistrzowie Polski pokonali Viktorię Pilzno (2:1) i Dinamo Bukareszt (4:2), a przegrali z Karabachem Agdam (0:2) i Zenitem St. Petersburg (2:3). Legia wróci do Polski 10 lutego, czyli na dwa dni przed meczem z WKS-em.

Legia Warszawa - Dnipro Dniepropietrowsk 1:3 (0:1) 0:1 - Kalinicić 19' 0:2 - Zozulja 52' 1:2 - Saganowski 79' 1:3 - Matheus 82'

Skład Legii: Arkadiusz Malarz (46' Konrad Jałocha) - Bartosz Bereszyński, Rafał Makowski, Inaki Astiz (62' Mateusz Wieteska), Tomasz Brzyski (62' Robert Bartczak) - Mateusz Szwoch, Ivica Vrdoljak (46' Bartłomiej Kalinkowski), Helio Pinto, Jakub Kosecki (62' Michał Kucharczyk) - Marek Saganowski, Orlando Sa (62' Norbert Misiak).