Premier League: Chelsea wydarła zwycięstwo z Evertonem, demonstracja siły Man City w Stoke!

Bardzo długo w pojedynku z Evertonem Chelsea nie potrafiła strzelić gola, ale w końcówce pokazała charakter i dopięła swego. Kapitalnie spisał się w środę Manchester City.

Szymon Mierzyński
The Blues przez niemal całe spotkanie mieli przewagę, jednak w ich grze szwankowało wykończenie. Może byłoby im łatwiej, gdyby w 4. minucie sędzia Jonathan Moss wychwycił interwencję ręką Stevena Naismitha, który w taki sposób zablokował we własnym polu karnym mocny strzał Juana Cuadrado. Jedenastki nie podyktowano.W szeregach gości jednym z niewielu jasnych punktów był Romelu Lukaku. W drugiej połowie Belg zmarnował jednak wymarzoną okazję na gola, choć trzeba w tym miejscu pochwalić cudownie wręcz broniącego Petra Cecha. Golkiper The Blues zatrzymał mocny płaski strzał rywala z 4 metrów. Jak to zrobił? Wie chyba tylko on sam! To była wręcz zjawiskowa interwencja. Dzięki niej londyńczycy zachowali bezbramkowy remis, a w samej końcówce zadali decydujący cios. Trybuny Stamford Bridge oszalały z radości po tym jak Willian dopadł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i skierował ją do siatki kąśliwym uderzeniem w krótki róg. Nieskutecznie próbował go blokować obrońca i skonsternowany Tim Howard skapitulował.
Chelsea zainkasowała zatem pełną pulę i dzięki temu zachowała siedmiopunktową przewagę nad Manchesterem City. Po serii mało przekonujących występów, tym razem podopieczni Manuela Pellegriniego zaprezentowali się znakomicie i odnieśli efektowne zwycięstwo na trudnym terenie w Stoke. The Potters przeciwstawili się faworytowi tylko w pierwszej połowie, po której remisowali 1:1. Po zmianie stron dominacja mistrza Anglii nie podlegała już dyskusji i znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. The Citizens triumfowali 4:1, a dwa z tych goli zapisał na swoim koncie nieskuteczny ostatnio Sergio Aguero.

Również zwycięski, choć mniej przekonujący był w środę Manchester United. Czerwone Diabły pokonały u siebie Burnley FC 3:1, ale zwłaszcza w pierwszej połowie zagrały słabo. To beniaminek nadawał ton wydarzeniom na boisku, jednak miał pecha, bo stracił dwie bramki za sprawą Chrisa Smallinga. Ten zawodnik nie pojawiłby się na murawie, gdyby nie kontuzja Phila Jonesa już w pierwszych minutach. Do przerwy na tablicy wyników było 2:1 (dla gości trafił Danny Ings), zaś po zmianie stron triumf ekipy Louisa van Gaala przypieczętował z rzutu karnego Robin van Persie.

Manchester United odzyskał 3. miejsce w tabeli, bo swojego meczu nie wygrał Southampton. Święci podzielili się punktami z West Hamem United, mimo że przez pół godziny grali w przewadze, gdyż w 61. minucie za zagranie ręką poza polem karnym czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Młotów, Adrian.

W pozostałych spotkaniach Crystal Palace zremisowało u siebie z Newcastle United 1:1, zaś West Bromwich Albion pokonało Swansea City Łukasza Fabiańskiego 2:0. Polak spędził na murawie 90 minut i nie zawinił przy żadnym z goli dla The Baggies.

Chelsea Londyn - Everton 1:0 (0:0)
1:0 - Willian 89'

Chelsea Londyn: Petr Cech - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry, Cesar Azpilicueta, Ramires, Nemanja Matić, Juan Cuadrado (70' Cesc Fabregas), Willian (90+2' Gary Cahill), Eden Hazard, Loic Remy (70' Didier Drogba).

Everton: Tim Howard - Seamus Coleman, John Stones, Phil Jagielka, Bryan Oviedo, Muhamed Besić (46' James McCarthy), Gareth Barry, Aaron Lennon (74' Kevin Mirallas), Steven Naismith, Ross Barkley (74' Darron Gibson), Romelu Lukaku.

Żółte kartki: Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Ramires (Chelsea Londyn) oraz Muhamed Besić, Gareth Barry, Seamus Coleman, James McCarthy (Everton).

Czerwona kartka: Gareth Barry /88' za drugą żółtą/ (Everton).

Sędzia: Jonathan Moss.

Widzów: 41 592.

Manchester United - Burnley FC 3:1 (2:1)