Zobacz gola i brutalny faul Krychowiaka! Polak nie zagra z mistrzem kraju?

To było szalone popołudnie dla Grzegorza Krychowiaka. Polak zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu, ale przez nieodpowiedzialne wejście w nogi rywala przedwcześnie wyleciał z boiska. Zobacz obie akcje!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W 39. minucie spotkania Sevilli FC z Cordobą CF Grzegorz Krychowiak znów mógł unieść ręce w geście triumfu. Polski defensywny pomocnik po premierowym golu sprzed tygodnia w przegranym starciu z Getafe, tym razem otworzył wynik meczu z beniaminkiem, a jego ekipa wygrała 3:0. Tym samym były gracz Reims zrównał się w liczbie strzelonych bramek w Primera Division z Cezarym Kucharskim. Dodatkowo "Krycha" ma na koncie jednego gola strzelonego w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Wszystkie bramki z meczu Sevilla - Cordoba (Krychowiak strzelił jako pierwszy):

Problem w tym, że Krychowiak nie mógł dokończyć spotkania ze względu na dość  brutalny faul popełniony w 73. minucie. Polak w fatalnym stylu stracił futbolówkę na rzecz Rene Krihny, a następnie próbował ratować się wślizgiem. Jego wysoko podniesiona noga trafiła jednak w piszczel pomocnika Cordoby i sędzia zdecydował się pokazać bezpośrednią czerwoną kartkę Polakowi.

Dla Krychowiaka to premierowe wykluczenie w barwach Sevilli (do tej pory obejrzał 8 żółtych kartek) i pierwsze w karierze od 20 grudnia 2011 roku, gdy grał jeszcze w Nantes.

Brutalny faul Krychowiaka w meczu z Cordobą:

Za bezpośrednią czerwoną kartkę czeka Polaka na pewno absencja w najbliższym ligowym meczu - na wyjeździe Sevilla podejmie Real Sociedad. W tym sezonie Komitet ds. Rozgrywek kilkukrotnie jednak dawał kary na 2 spotkania. W takiej sytuacji defensywnego pomocnika zabrakłoby również w domowym starciu z Atletico Madryt. To poważny cios dla trenera Unaia Emery'ego, który już w sobotnie popołudnie, głównie z powodu kontuzji, nie mógł skorzystać z aż 8 graczy pierwszej kadry.

Krychowiak do tej pory zagrał w 21 ligowych spotkaniach (20-krotnie w podstawowej jedenastce). W jednym meczu zabrakło go z powodu nadmiaru żółtych kartek, a w kolejnym ze względu na uraz.

Tuż po spotkaniu Krychowiak przeprosił rywala za pośrednictwem Twittera (umieścił wpisy w języku polskim i hiszpańskim):

Czy Grzegorz Krychowiak słusznie otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę?