Primera Division: Krychowiak z golem i czerwoną kartką! Pewna wygrana Sevilli

W drugim spotkaniu z rzędu na listę strzelców wpisał się Grzegorz Krychowiak. Niestety Polak za bezmyślny faul musiał przedwcześnie zejść do szatni.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Unai Emery w spotkaniu z Cordobą przez kartki i kontuzje nie mógł skorzystać z aż 8 zawodników! Tradycyjnie w środku boiska pojawił się Grzegorz Krychowiak, a po urazie do jedenastki trafił Jose Antonio Reyes. Sevilla na własnym boisku nie zwykła tracić punktów i w konfrontacji z beniaminkiem również szybko ruszyła do ataków.

Gospodarze stwarzali sobie groźne sytuacje, ale do siatki trafili dopiero w 39. minucie. Po rzucie rożnym celną główką popisał się polski pomocnik, który tym samym trafił w drugim meczu z rzędu! Były gracz Reims swojego premierowego gola w rozgrywkach Primera Division zdobył tydzień temu - w przegranym 1:2 spotkaniu z Getafe. Na ten dorobek pracował w 21 ligowych spotkaniach (w tym 20 od pierwszego gwizdka).

Tuż przed zmianą stron wynik podwyższył najlepszy strzelec Andaluzyjczyków, Carlos Bacca. Kolumbijczyk wykorzystał dobre dogranie Vitolo, którego kapitalnym podaniem z własnej połowy obsłużył Nicolas Pareja. Dla napastnika Sevilli było to już 14. trafienie w tym sezonie.

Trener gości po przerwie od razu wprowadził dwóch zawodników, ale jeden z nich, Patrick Ekeng, już po 9. minutach musiał zejść pod prysznic. Zawodnik Cordoby bezpardonowo kopnął w głowę leżącego Vitolo i słusznie obejrzał czerwoną kartkę.

Niestety los Kameruńczyka podzielił Krychowiak, który stracił piłkę, a następnie wszedł wyprostowaną nogą w okolice kolana Rene Krhiny. Sędzia się nie zawahał i za bezmyślny faul wyrzucił również naszego reprezentanta. To pierwsza czerwona kartka Polaka w barwach Sevilli. Tym samym defensywnego pomocnika czeka najprawdopodobniej przerwa w dwóch najbliższych kolejkach - w wyjazdowym meczu z Realem Sociedad oraz domowym z Atletico Madryt.

Tuż po wyrzuceniu Krychowiaka na listę strzelców wpisał się jeszcze Vicente Iborra, który po centrze z prawej strony trafił do siatki po uderzeniu z główki i ustalił wynik meczu. Sevilla kontynuuje świetną passę na Sanchez Pizjuan - w tym sezonie grała tutaj 18-krotnie - zaliczyła 15 zwycięstw i 3 remisy.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale przy stanie 2:0 dla gospodarzy jedynie w poprzeczkę strzelił Daniel Carrico. Polak oprócz gola i czerwonej kartki zaliczył jeden celny strzał z dystansu, z którym większych problemów nie miał golkiper Cordoby.

Sevilla FC - Cordoba CF 3:0 (2:0)
1:0 - Krychowiak 39'
2:0 - Bacca 44'
3:0 - Iborra 77'

Sevilla FC: Sergio Rico - Aleix Vidal, Pareja, Carrico, Navarro - Krychowiak, Iborra - Reyes (62' Deulofeu), Banega, Vitolo (84' Denis Suarez) - Bacca (83' Carlos Fernandez).

Cordoba CF: Juan Carlos - Gunino, Pantic, Crespo, Edimar - Deivid (46' Bebe), Zuculini (46' Ekeng), Krhin, Fede Cartabia, Heldon (56' Abel Gomez) - Ghilas.

Czerwone kartki: Krychowiak /73', za faul/ (Sevilla) oraz Ekeng /54', za kopnięcie rywala/ (Cordoba).

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)