Serie A: Juventus jak Roma - nie pokonał outsidera! Zmarnowany karny Arturo Vidala

Ogromna niespodzianka w meczu kończącym 23. kolejkę Serie A. Mistrz Włoch nie zdołał pokonać AC Ceseny, która zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli i zmierza do Serie B.

Konrad Kostorz
Pojedynek na wypełnionym po brzegi Stadio Dino Manuzzi miał tylko jednego faworyta - Juventus, mimo że Massimiliano Allegri musiał radzić sobie tym razem bez najlepszego strzelca Carlosa Teveza. Cesena we wcześniejszych 22 spotkaniach wywalczyła zaledwie 15 "oczek", choć niedawnym zwycięstwem nad Lazio zasygnalizowała zwyżkę formy.
Zaskoczenie było spore, kiedy w 17. minucie po szybkiej akcji Gregoire Defrel zagrał w tempo do Milana Djuricia, a Bośniak wygrał pojedynek z Gianluigim Buffonem. Stara Dama szybko zareagowała i odrobiła straty po strzale Alvaro Moraty, któremu asystował Paul Pogba. Niewiele później było już 2:1 dla gości po celnym uderzeniu Claudio Marchisio, który nie dał szans Nicoli Lealiemu.Ambitny beniaminek po przerwie przystąpił do ataków i kilka razy zagroził bramce turyńczyków. Wreszcie w 70. minucie Djurić przytomnie zgrał piłkę głową do Franco Brienzy, a 35-latek idealnym strzałem w róg bramki zaskoczył Buffona! Rozochoceni gospodarze postanowili dalej naciskać na Juventus, ale w próbach wyjścia na prowadzenie przeszkodził im arbiter.
Arturo Vidal tym razem nie zapewnił Juventusowi zwycięstwa Arturo Vidal tym razem nie zapewnił Juventusowi zwycięstwa
W 81. minucie Carmine Russo podyktował rzut karny po starciu w polu karnym Fernando Llorente ze Stefano Lucchinim. Powód? Obrońca Ceseny przepychał się z Hiszpanem, a po strzale napastnika piłka otarła się o jego rękę. Do rzutu karnego podszedł Arturo Vidal i wprawdzie zmylił Lealiego, ale posłał futbolówkę obok słupka!

Roma w niedzielę tylko zremisowała 0:0 z 20. w tabeli FC Parmą, a Juventus zaliczył nie mniejszą wpadkę, nie pokonując 19. Ceseny. W tabeli został zachowany status quo - obrońca tytuł nadal wyprzedza stołeczny zespół o 7 punktów.

AC Cesena - Juventus Turyn 2:2 (1:2)
1:0 - Djurić 17'
1:1 - Morata 27'
1:2 - Marchisio 33'
2:2 - Brienza 70'

Cesena: Leali - Perico (60' Nica), Lucchini, Krajnc, Renzetti - Giorgi (84' Carboneo), De Feudis, Ze Eduardo - Brienza - Djurić (83' Rodriguez), Defrel.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Ogbonna, Evra - Pogba (75' Pereyra), Pirlo, Marchisio - Vidal (88 Coman) - Llorente (88' Pepe), Morata.