Sparingowo: Porażka I-ligowca na Słowacji

Sandecja Nowy Sącz rozegrała sparing z Partizanem Bardejov. Mecz wygrali gospodarze, aplikując biało-czarnym dwa gole. Jednego z nich strzelił Polak.

Szymon Gruca pochodzi z Sądecczyzny i w przeszłości grał w I-ligowym Kolejarzu Stróże. Jego gol ustalił wynik meczu na 2:0. W zespole gospodarzy wystąpił też znany z gry w Lechu Poznań Jan Zapotoka. Sandecja krótko przed zakończeniem spotkania mogła zdobyć kontaktową bramkę, ale strzał Macieja Bębenka z rzutu karnego obronił golkiper Partizana.

Spotkanie ze słowackim drugoligowcem było elementem obozu przygotowawczego, który rozpoczął się w poniedziałek w Szaflarach i w Nowym Targu. Z powodu urazów trener Piotr Stach nie mógł skorzystać z Armanda Elli i Huberta Maślanki. [ad=rectangle] Partizan Bardejov - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

1:0 - Lukas Zapotoka 44' 2:0 - Szymon Gruca 46'

Partizán: Ján Čikoš-Pavličko - Slavomír Kica, Vladislav Palša, Vladimír Staš, Vladimír Andraščík - Loïc Gagnon, Lukáš Zápotoka, Ján Zápotoka, Michal Berecký, Szymon Gruca - Marko Milunović.

W II połowie grali także: Dušan Molčan, Ladislav Stachura, Michal Kutlík, Dominik Kačmár, Patrik Kolibab, Ján Guľa.

Sandecja: Łukasz Radliński - Sebastian Szczepański, Cheikh Niane, Kamil Słaby, Kamil Hempel, Adrian Danek, Matej Náther, Rudolf Urban, Bartosz Sobotka, Kamil Kurowski, Bartłomiej Dudzic.

W II połowie grali: Marek Kozioł, Marcin Makuch, Przemysław Szarek, Cheikh Niane, Konrad Brdej, Kamil Hempel, Bartosz Sobotka, Maciej Bębenek, Szymon Kuźma, Mateusz Bartków, Filip Piszczek, Fabian Fałowski, Wiktor Nowak i Bartłomiej Dudzic.