Arabia Saudyjska: Debiutancki gol Łukasza Szukały, Al-Ittihad FC wskoczył na podium

W swoim trzecim występie w Saudi Professional League Łukasz Szukała wpisał się na listę strzelców, a jego zespół odniósł zwycięstwo nad outsiderem i awansował na trzecią pozycję w tabeli.

Konrad Kostorz
Po remisie z Al-Fateh SC (2:2) oraz pokonaniu Al-Faisaly FC (3:0) drużyna Victora Piturcy zmierzyła się na własnym terenie z Al-Shoalah. Piłkarze z Dżuddy po 20 minutach przegrywali, ale na przerwę schodzili z dwubramkową zaliczką. Spora w tym zasługa Łukasza Szukały, który tuż przed ostatnim gwizdkiem w swoim stylu - strzałem głową po dośrodkowaniu - posłał piłkę do siatki.
Al-Ittihad kończył spotkanie w osłabieniu, jednak zdołał dowieźć korzystny rezultat do końca i przeskoczył w tabeli Al-Hilal FC i Al-Shabab FC. Szukałę i spółkę wyprzedzają tylko Al-Nassr SC oraz Al-Ahli SC. Zespół z Rijadu z Adrianem Mierzejewskim w podstawowym składzie (Polak rozegrał 68 minut i został ukarany żółtą kartką) pokonał w piątek 4:1 Al-Khaleej Club i pewnie zmierza po tytuł.

27 lutego w spotkaniu 17. kolejki zespół Szukały zmierzy się na wyjeździe z niżej notowanym Al-Orobah FC.

Al-Ittihad FC - Al-Shoalah FC 3:2 (3:1)
0:1 - Junior 20'
1:1 - Al-Ghamdi 24'
2:1 - Asiri 41'
3:1 - Szukała 45+2'
3:2 - Al-Enezi (k.) 61'

Czerwona kartka: Salman /52' za drugą żółtą/ (Al-Ittihad).

Arabia Saudyjska: Asysta i pierwsze zwycięstwo Łukasza Szukały w Al-Ittihad FC