Premier League: Trudna, ale zwycięska przeprawa Man Utd, zawstydzająca pomyłka sędziego

Manchester United wywiązał się z roli faworyta i pokonał Sunderland 2:0. Negatywnym bohaterem spotkania został sędzia, któremu zdarzyła się niecodzienna pomyłka.

Szymon Mierzyński
Czerwone Diabły miały przewagę przez większą część rywalizacji, ale długo nie potrafiły jej udokumentować. Udało im się to dopiero w 66. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Wayne Rooney. Właśnie ta jedenastka wiąże się z dziwacznym błędem prowadzącego zawody Rogera Easta. Radamel Falcao został bowiem sfaulowany przez Johna O'Shea, a czerwoną kartkę za to przewinienie otrzymał... Wes Brown. Obaj zawodnicy starali się wytłumaczyć arbitrowi, który z nich nieprzepisowo zatrzymał Kolumbijczyka, lecz rozjemca nie dał się przekonać i nie zmienił decyzji.Osłabione Czarne Koty nie były już w stanie powalczyć o remis, a gospodarze przypieczętowali triumf drugą bramką Rooneya. W 84. minucie reprezentant Anglii skutecznie dobił uderzenie Adnana Januzaja. Podopieczni Louisa van Gaala awansowali na 3. miejsce w tabeli, wyprzedzając Arsenal, który w niedzielę zmierzy się u siebie z Evertonem.
Do pierwszej czwórki mógł wskoczyć Southampton, ale nie wykorzystał szansy, przegrywając na The Hawthorns 0:1. Decydującego gola dla West Bromwich Albion zdobył na samym początku spotkania Saido Berahino.

Pierwszego zwycięstwa pod wodzą Tima Sherwooda wciąż nie może się doczekać Aston Villa. Tym razem The Villans ulegli Newcastle United.

Po komplet oczek sięgnęły ponadto Stoke City i Swansea City Łukasza Fabiańskiego. Łabędzie pokonały 1:0 Burnley FC, a Polak spędził na murawie 90 minut i zaliczył 10. czyste konto w obecnym sezonie. Nie przyszło mu to łatwo. Miał sporo pracy, bo beniaminek stworzył kilka groźnych sytuacji.