16. kolejka Serie A: Napoli rozbiło Lecce

W drugim sobotnim meczu 16. kolejki Serie A SSC Napoli nie dało żadnych szans US Lecce i pewnie zwyciężyło 3:0. Podopieczni Eduardo Reji od początku dominowali, a co najważniejsze, potrafili swoją przewagę udokumentować i ostatecznie jak najbardziej zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Adam Kiołbasa

Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek. W 11. po faulu Benussiego na Lavezzim sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny zdołał wykorzystać Marek Hamsyk. Jeszcze przed przerwą na 2:0 zdołał podwyższyć Pazienza i w tym momencie stało się jasne, że Giallorossi będą mieli poważne problemy z osiągnięciem korzystnego

Po zmianie stron nadal przeważali Niebiescy. W 65. zdołali zadać oni trzeci cios, a tym razem Benussiego pokonał bramkostrzelny Denis. Ostatecznie wynik starcia już nie uległ zmianie, choć kolejnych okazji do zdobycia gola nie brakowało.

Obecnie Napoli ma na swoim koncie 30 punktów, czyli tyle samo, co Juventus Turyn i AC Milan. Będący liderem Inter zgromadził o sześć oczek więcej. Lecce ma trzynaście oczek i jest siedemnaste.

SSC Napoli - US Lecce 3:0 (2:0)
1:0 - Hamsyk (k.) 11'
2:0 - Pazienza 42'
3:0 - Denis 65'

Napoli: Iezzo, P. Cannavaro, Rinaudo, Contini, Maggio, Blasi, Gargano, Hamsyk (36' Pazienza), Mannini (67' Aronica), Denis (82' Zalayeta), Lavezzi.

Lecce: Benussi, Polenghi (46' Angelo), Schiavi, A. Esposito, Giuliatto, Munari (63' Ariatti), Giacomazzi, Vives (74' Antunes), Caserta, Castillo, Tiribocchi.

Żółte kartki: Cannavaro, Lavezzi (Napoli) oraz Benussi, Giuliatto, Giacomazzi, Castillo (Lecce).

Sędzia: Valeri.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)